Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

22 bin Bitcoin ile kaçan suçluya 571 milyon dolar ceza

ABD Emtia Vadeli İşler Komisyonu’ndan (CFTC) yapılan açıklamada, mahkemenin 2 Mart tarihli kararına göre İngiltere’nin Manchester şehrinden olan Benjamin Reynolds’a, 429 milyon dolarlık ceza kesildi. Reynolds ayrıca, müşterilerinden aldığı Bitcoin‘lerin, o dönem için 143 milyon dolar eden değerini de geri ödemek zorunda kalacak. Dolayısıyla toplamda ödenmesi gereken rakam yaklaşık 571 milyon dolar olacak. Ancak mahkeme kararı Reynolds’ın gıyabında verildi çünkü Manchester’lı kripto para yatırımcısı hala kayıplarda.

İngiliz dolandırıcı ayrıca, Emtia Borsası Yasası’nı ve CFTC regülasyonlarını ihlal ettiği için de, CFTC’ye tâbi olan piyasalarda işlem yapmaktan hayat boyu men edildi.

1000’den fazla kişiden 22 bin 190 BTC topladı

Reynolds’ın Mayıs 2017 ve Ekim 2017 zaman dilimi arasında 169’u ABD’den olan, dünyanın birçok bölgesinden 1000’den fazla kişiden yaklaşık 22 bin 190 Bitcoin topladığı bilgisi verildi.

Kaçak olan dolandırıcı, bir web sitesi, e-postalar ve sosyal medya hesaplarını kullanarak kripto para meraklılarına kısa vadede garantili yüksek kazanç vadetti ve borsalarda trade yapması için özel bir ekip kurduğunu söyledi. Ancak tüm bunların yalan olduğu ortaya çıktı ve Reynolds da topladığı Bitcoin’lerle birlikte sırra kadem bastı. CFTC’nin konuyla ilgili davayı 2019’da açtığı ve kararının bu davanın bir sonucu olarak verildiği belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl