Bitcoin madencisine 6 yıllık cihaz ile piyango: 6 BTC kazandı

Madenciliğin her geçen gün zorlaştığı bir dönemde, bireysel madencilik yapanların piyango gibi kazançlar elde etmeleri de dikkat çekiyor. Son olarak bir madenci 6 yıllık eski cihazıyla bulduğu blok ile beraber 6 BTC kazandı.

Ocak ayından bu yana üçüncü kez bir madenci tek başına bir blok çıkarmayı başardı. Bireysel ve bağımsız şekilde Bitcoin madenciliği yapan bir kişi, kullandığı makineyle yüzlerce yıl sürmesi gereken bir olayı kısa sürede gerçekleştirdi.

6 yıllık “eski” madencilik cihazıyla blok bulan madenci 6 Bitcoin (yaklaşık 160 bin dolar) kazandı.

5500’de 1 olasılık…

Solo CK Pool platformu üzerinde Bitcoin blok zincirinin 275’inci bloğunu bulan bu kişi, 5500’de 1 olan olasılığı gerçekleştirmiş oldu. Ck Pool admini olan Con Kolivas, madencinin şanslı oluşuna dikkat çekti ve normal şartlarda bu kapasitedeki bir madencinin bloğu bulmasının yaklaşık 450 sene sürmesi gerektiğini belirtti.

Kolivas ayrıca bireysel madencinin muhtemelen eski bir S9 Bitmain Antminer kullanıyor olabileceğini dile getirdi. Bitmain’in Antminer serisinin S9 modeli 2017 yılında üretilmişti.

Zorluk rekor kırmıştı

Bu tür bireysel madencilerin bu şekilde blok bulması ve dolayısıyla BTC ödülüne sahip olması için en zor dönemlerden biri de, içinde bulunduğumuz bu zaman dilimi olabilir. Gittikçe zorlaşan madencilik, sürekli ve gelişen güçlü makinelerin kullanılmasını adeta zorunlu kılıyor.

Hatırlanacağı üzere mayıs ayı sonundaki rakamlarda madencilik zorluğu 51 trilyonun da üzerine çıkmış ve yeni rekor kırmıştı. Zorluk seviyesi arttıkça blok bulmak da o kadar zor hale geliyor. Bu durum bireysel madencilerin, sektörden para kazanmasını neredeyse imkansız hale getiriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl