Bitcoin madenciliği cihazları korona virüsü nedeniyle teslim edilemiyor

Dünyanın en büyük madencilik cihazları üreticileri, korona virüsünden dolayı sipariş teslimatlarının gecikeceğini bildirdiler.

Dünyanın en büyük kripto para madencilik cihazları üreticileri, Çin’deki korona virüsü karantinasından dolayı gönderileri en az bir hafta geciktireceklerini açıkladı.

ASIC satıcısı 3Logic’in ürün müdürü Artem Eremin’e göre, bu hafta MicroBT, Bitmain ve Canaan, Çin hükümetinin salgından dolayı Yeni Yıl tatilini uzatması nedeniyle sipariş edilen ASIC cihazlarının şu an için gönderilemeyeceğini bildirdi.

CoinDesk’te yer alan haberde, MicroBT’nin “Tatil 9 Şubat’a kadar uzatıldığı için üretim, teslimat, satış sonrası servis, belge ve diğer dökümanların gönderilmesi ve alınması gecikecek.” açıklamasını yaptığı belirtildi.

Eremin, diğer şirketler Bitmain ve Canaan’ın da müşterileri için benzer duyurular yaptığını söyledi.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde Aralık ayında görülen korona virüsü nedeniyle yetkililer, 11 milyonluk şehrin tamamını ve yakındaki diğer birkaç bölgeyi karantina altına aldı. Virüsün bugüne kadar 170 insanın ölümüne yol açtığı ve virüsü taşıyan 7700 vaka tespit edildiği açıklandı.

Dünya Sağlık Örgütü de virüsün 15 ülkeye yayıldığını belirterek “Tüm dünya alarmda olmalı” uyarısı yaptı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl