Çinli Bitcoin balinasının Binance ve kurucusu hakkında söyledikleri ortalığı karıştırdı

Çin'in en büyük Bitcoin balinalarından biri olarak bilinen Çinli milyarder Li Xiaolai'nin internete sızdırılan gizli bir ses kaydındaki sözleri ortalığı karıştırdı.

8BTC’de yer alan habere göre, Çin’in en büyük Bitcoin balinalarından biri olarak bilinen Li Xiaolai’nin kripto para piyasasıyla ilgili çok çarpıcı iddialarda bulunduğu gizli bir ses kaydı internete sızdırıldı.

Li’nin gizli kayıtta söyledikleri, kripto para topluluğunu hayrete düşürdü. Binance’in kurucusu Changpeng Zhao için “İyi bir adam değil.” diyen Li, “Zhao, OKEx’in kurucusu Xu MingXing ile kirli anlaşmalar yapardı.” dedi.

Li, sözlerinin devamında Binance’in kurucusuyla ilgili olarak “Teknik konular hakkında çok az şey biliyor. Binance isim yaptı, çünkü tüm kripto para borsaları Çin hükümetinin Ekim ayında uyguladığı yasakla birlikte kapanmak zorunda kaldı.” ifadelerini kullandı.

Binance’i ‘bir dolandırıcılık borsası’ şeklinde nitelendiren Li, TRON’un kurucusu Justin Sun için ise ‘sahtekar’ dedi.

Qtum‘u da hedef alan Çinli Bitcoin multi-milyoneri, Qtum’un bir çöp coin olduğunu söyledi. Li’nin sözlerinden NEO da nasibini aldı. Li, “NEO değersiz bir proje. Eğer Wang Lijie olsaydınız (NEO’nun melek yatırımcısı) onları 1.5 RMB’de (yaklaşık 0.15 dolar) satmış olacaktınız. Daha sonra NEO’ya bazı büyük risk sermayesi şirketleri de katıldı ve fiyatı abartıldı. Hatta Da Hongfei (NEO’nun kurucusu) bile çok az NEO tutuyor.” şeklinde konuştu.

Gizli kaydın internete sızdırılmasından sonra Li Xialoai, Weibo’daki paylaşımında sözlerinden pişmanlık duymuyor gibi görünüyordu.

Li’nin bu iddialarına yanıt gecikmedi. Binance’in kurucu ortağı He Yi, “Bir dolandırıcının gözünde herkes dolandırıcıdır; bir aptalın gözünde herkes aptaldır. Binance sağlam teknolojisi, ürünleri ve kullanıcıları sayesinde isim yaptı. Geliştirecek çok şeyimiz var fakat CZ’nin iyi bir adam olmadığı iddiası çok uzak ve kanıtsız. Böyle bir olayın ortaya çıkması, sektörün durgunluk dönemine girdiğini ve birilerinin dikkat çekmek için bunu kullandığını gösteriyor.” dedi.

Qtum’un kurucusu Patrick Shuai ise, “56 ülkede 7000’den fazla POS node’uyla ana ağı 2017’de faaliyete geçen Qtum, bir çöp coin değildir.” yanıtını verdi.

Li, esasen Çin’in başkenti Pekin’den bir risk sermayedarı. 2013’ün ortasında BitFund’u kurdu ve yaklaşık 3.5 milyon dolarla başladı. BitFund şimdi Çin’in kripto paralarla ilgili en etkili risk sermayesi şirketlerinden biri. Li’nin net servetinin 3.5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl