Çin’in Blockchain devleri, en zenginler listesine girdi

Blockchain alanındaki Jihan Wu, Changpeng Zhao ve Star Xu gibi Çinliler, bu yıl ilk defa Çin'in en zenginler listesinde yer aldı.

2947 0

Blockchain ve kripto para endüstrisinin hızlı yükselişinde, Çin’deki kripto para devleri özellikle önem taşıyor.

Şanghay merkezli araştırma şirketi Hurun tarafından dün yayınlanan Çin’in En Zengin İnsanları Listesi’nde kripto para alanındaki büyük isimler ilk kez yer aldı. Bu yıl listeye Bitmain’in kurucuları Micree Zhan ve Jihan Wu, Binance’in kurucusu Chaopeng Zhao ve OKEx’den Star Xu girdi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain’in 39 yaşındaki kurucusu ve teknik yöneticisi Micree Zhan, 29.5 milyar yuan (yaklaşık 4.3 milyar ABD Doları) ile, listede 95’inci sırada yer aldı. Ayrıca ülkede, kripto para dünyasındaki en zengin adam ünvanını elde etti.

Sıralamalar arasında Blockchain sektöründen 14 yeni yüz var, bunların arasından 3’ü Bitmain’den. Micree ile liderliği ele geçiren Bitmain’in başka bir kurucusu Jihan Wu, 16.5 milyar yuan (2.4 milyar dolar) ile kendisine 204. sırada yer buldu. Raporda, Jihan 1985’ten sonra doğanlar arasında kendi emeğiyle milyarder olan en son kişi olarak nitelendirildi.

Listelenen en genç adamın da Bitmain’den olması dikkat çekiciydi, ancak bununla bitmiyor. 3,4 milyar yuan ile, 26 yaşındaki Bitmain’in yönetim müdürü ve kıdemli yatırım müdürü Ge Yuesheng, ilk defa zenginler listesine girdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kurucusu Chaopeng Zhao, kişisel servette 15 milyar yuan (2.1 milyar dolar) ile 230. sırada yer aldı.

En popüler kripto para borsası OKEx’in kurucusu Star Xu, 10 milyar yuan (1.4 milyar dolar) ile listede 354. sıraya oturdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun