Güncel liste: Çin hükümetine göre en iyi kripto paralar

Çin hükümetine bağlı bir organizasyon olan CCID, her ay hazırladığı kripto para derecelendirme raporlarının dördüncüsünü yayınladı.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, 2018 yılının Mayıs ayından bu yana her ay yayınladığı kripto para derecelendirme raporunun dördüncüsünü yayınladı.

Bakanlığa bağlı bir organizasyon olan Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi (CCID) tarafından hazırlanan raporda değerlendirmeler şu 3 faktör göz önünde bulundurularak yapılıyor: Teknolojik kapasite, uygulanabilirlik ve inovasyon.

Geçtiğimiz ayki sıralamaya EOS liderlik etmişti. İkinci sırayı ise Ethereum paylaşmıştı. Üçüncü sırada da Nebulas yer alıyordu.

Geçen ay 145.6 puanla birinci sıraya oturan EOS, bu ay 158.6 puan topladı ve yine birinci sırayı aldı. Dijital paraya teknolojik kapasiteden 104.3, uygulanabilirlikten 17.6 ve inovasyondan 36.7 puan verildi.

139 puan alan Ethereum, EOS‘tan sonra ikinci oldu. En büyük altcoin, teknolojik kapasiteden 82, uygulanabilirlikten 27.4 ve inovasyondan 29.6 aldı.

EOS ve Ethereum’un ardından bu defa üçüncü sıraya Nebulas yerine Komodo oturdu. 111.3 puan elde eden Komodo’ya teknolojik kapasiteden 75.9, uygulanabilirlikten 16.5 ve inovasyondan 18.9 puan verildi.

Bu ayki sıralamada Bitcoin, önemli ölçüde yükseldi. Geçen ay 16. sırada bulunan lider kripto para bu ay 101.7 puanla 10. sıraya ulaştı. Listenin son sırasında ise NEM yer aldı.

Derecelendirmelerin tam hali şu şekilde:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl