Yasaklara karşın Çin’de Bitcoin sahibi insan sayısı 3 milyondan fazla

Renmin Üniversitesi'nden bir araştırmacının ortaya koyduğu veriye göre, Çin hükümetinin yasaklarına karşın ülkede Bitcoin sahibi olan insan sayısı 3 milyon.

Cryptonews’te yer alan haberde, Renmin Üniversitesi’ndeki bir araştırmacının tahminine göre, hükümetin ticaret yasağına rağmen Çin’de hala Bitcoin sahibi 3 milyondan fazla insan bulunduğu bildirildi.

Li Honghan adlı araştırmacı, 29 Haziran’da Pekin’de düzenlenen Yeni Finansal Trendler ve Fin-Tech Zirvesi’nde bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Li, araştırmasındaki veri kaynağını açıklamadı ancak araştırma, Çinli yatırımcıların hükümet yasaklarını bir şekilde atlayarak kripto para alanında hala aktif olduklarını ortaya koydu.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Çin’de yaşanan sel felaketi, Bitcoin madenciliğini vurdu. Sichuan eyaletindeki taşkınlar, bölgede faaliyet yürüten büyük bir kripto para madenciliği şirketine ağır hasar verdi. On binlerce madencilik cihazı kullanılamaz hale gelirken bu felaket sırasında ağın hesaplama gücünü gösteren hash oranı da adeta çakıldı.

Çin’de bulunan çok sayıdaki madencilik şirketi daha önce, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse tarafından Bitcoin’in merkezileştiği iddiasıyla eleştirilmişti.

→ BİTMEX’İN KURUCU ORTAĞI BİRLEŞİK KRALLIK’IN İLK BİTCOİN MİLYARDERİ OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl