Çin’den Bitcoin madencilerine darbe hazırlığı

Yerel kaynaklara dayanan ve Reuters’ın da doğruladığı habere göre, Çin Merkez Bankası (PBOC) ülkenin yerel yönetimlerinden Bitcoin maden işletmelerinin enerji kullanımını düzenlemelerini ve üretimin kademeli olarak azaltılmasını talep edebilir. Çin Merkez Bankası, doğrudan Bitcoin madencilerinin enerji kullanımını düzenleyemezken yerel yönetimlerden bunu isteyebilir. Olası bir düzenleme daha çok küçük madencileri etkileyecek Bu konuda olası bir düzenleme durumunda bundan şimdilik yalnızca küçük madencilerin etkileneceği, büyük maden işletmelerine etkisinin küçük olacağı ifade ediliyor. Çin, dünyanın en büyük Bitcoin maden işletmelerine sahip. Ülkede geçtiğimiz Eylül...

Yerel kaynaklara dayanan ve Reuters’ın da doğruladığı habere göre, Çin Merkez Bankası (PBOC) ülkenin yerel yönetimlerinden Bitcoin maden işletmelerinin enerji kullanımını düzenlemelerini ve üretimin kademeli olarak azaltılmasını talep edebilir.

Çin Merkez Bankası, doğrudan Bitcoin madencilerinin enerji kullanımını düzenleyemezken yerel yönetimlerden bunu isteyebilir.

Olası bir düzenleme daha çok küçük madencileri etkileyecek

Bu konuda olası bir düzenleme durumunda bundan şimdilik yalnızca küçük madencilerin etkileneceği, büyük maden işletmelerine etkisinin küçük olacağı ifade ediliyor.

Çin, dünyanın en büyük Bitcoin maden işletmelerine sahip. Ülkede geçtiğimiz Eylül ayında tüm ICO’ları durdurma ve tüm dijital para borsalarını kapatma kararı alınmıştı. Bitcoin madencilerinin bir sonraki hedef olmasından korkuluyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl