Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Wall Street Journal: Çin hükümeti, P2P dahil, tüm Bitcoin ticaretini engelleyecek

Bitcoin, geçtiğimiz hafta oldukça fırtınalı günler geçirdi. Çin hükümetinin Bitcoin borsası yasağı ve dünyanın en büyük bankası olan JPMorgan’ın CEO’sunun Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlar fiyatın oldukça düşmesine neden oldu. Bunun yanı sıra, Wall Street Journal’da yayınlanan son haber, Bitcoin’in üzerindeki olumsuz atmosferin hala dağılmadığını gösteriyor. Wall Street Journal’ın gizli kaynaklarına göre, Çin hükümeti yalnızca Bitcoin borsalarını kapatmaya değil, P2P de dahil tüm Bitcoin ve dijital para birimi ticaretini çökertmeye resmen karar verdi. ‘Coinbase ve Bitfinex gibi borsalara Çin üzerinden...

Bitcoin, geçtiğimiz hafta oldukça fırtınalı günler geçirdi. Çin hükümetinin Bitcoin borsası yasağı ve dünyanın en büyük bankası olan JPMorgan’ın CEO’sunun Bitcoin hakkında yaptığı olumsuz yorumlar fiyatın oldukça düşmesine neden oldu.

Bunun yanı sıra, Wall Street Journal’da yayınlanan son haber, Bitcoin’in üzerindeki olumsuz atmosferin hala dağılmadığını gösteriyor. Wall Street Journal’ın gizli kaynaklarına göre, Çin hükümeti yalnızca Bitcoin borsalarını kapatmaya değil, P2P de dahil tüm Bitcoin ve dijital para birimi ticaretini çökertmeye resmen karar verdi.

‘Coinbase ve Bitfinex gibi borsalara Çin üzerinden erişim engellenecek’

Haberde şöyle denildi:

“Muhtemelen alacakları önlem, ABD’de Coinbase ve Hong Kong’da Bitfinex gibi yabancı Bitcoin borsalarına Çin üzerinden erişimi engellemek olacak.”

Öte yandan Çinli kullanıcıların çoğu Japonya’ya yönelmiş durumda. Toplam Bitcoin ticaretinde Japon Yeni’nin hakimiyeti yüzde 50’nin üzerine çıktı. Çin Yuanı’nın etkisi ise yüzde 6’da kalarak oldukça azaldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl