Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin hükümetinin olası yasağına karşı Bitcoin borsalarının planları hazır

Dün Çinli yetkililer tarafından dijital para birimi borsalarının derhal kapatılması konusunda karar alındığı ile ilgili haberler yayınlandı. ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal, Çin merkez bankasından bir yetkiliyi isimsiz bir şekilde kaynak göstererek Bitcoin ve Ether gibi dijital para birimlerinin ticaretini yasaklayacak bir dizi taslak talimat hazırladığını bildirdi. Haberlerin hızla yayılmasından bu yana Bitcoin fiyatı yüzde 9’a varan oranlarda düşüş gösterdi. Ether fiyatı da yüzde 12 düştü. Haberlere karşın önemli borsalar hala faaliyet gösteriyor ve resmi kaynaklardan herhangi bir...

Dün Çinli yetkililer tarafından dijital para birimi borsalarının derhal kapatılması konusunda karar alındığı ile ilgili haberler yayınlandı.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal, Çin merkez bankasından bir yetkiliyi isimsiz bir şekilde kaynak göstererek Bitcoin ve Ether gibi dijital para birimlerinin ticaretini yasaklayacak bir dizi taslak talimat hazırladığını bildirdi.

Haberlerin hızla yayılmasından bu yana Bitcoin fiyatı yüzde 9’a varan oranlarda düşüş gösterdi. Ether fiyatı da yüzde 12 düştü.

Haberlere karşın önemli borsalar hala faaliyet gösteriyor ve resmi kaynaklardan herhangi bir bildirim almadıklarını söylüyorlar.

Çin’de dijital para birimi borsaların yasaklanması halinde ülkenin borsaları ve yatırımcılarının acil durum planları hazır. Dijital para birimleri borsalarına ilişkin bir yasak dijital para birimlerinde ticaretin son bulacağı anlamına gelmiyor.Eşler arası ticarete odaklanmak ilk çözüm

Borsaların böyle bir durumda ilk planı, merkezileştirilmiş alışveriş hizmetini kapatmak ve bunun yerine eşler arası ticaret üzerine odaklanmak. Çin’deki en büyük borsalardan ikisi Pekin’de yer alan Huobi ve OKCoin. Planları, ihtiyaç duyulması halinde borsanın exchange kısmını kapatmak, bunun yerine dijital para birimlerini satan ve satın alan kişiler arasında eşler arası ticareti kolaylaştırmak.Operasyonlar Çin dışına taşınabilir

Başka bir ihtimal dahilindeki plan ise operasyonları Çin dışına taşımak. Quartz’a konuşan ve ismini vermek istemeyen bir borsa yetkilisi, operasyonların yurt dışına taşınması halinde Çin Yuan’ını kabul etmekte zorluklar çıkabileceğini belirtti. Bu nedenle yalnızca dijital para birimleri arasında işlem yapmayı düşüneceklerini ifade etti. Şirketinin yurt dışında bir şirket kurmayı planladığını ve diğer firmaların da bunu yapacaklarını söyleyerek “Çinli şirketler gelecekte küreselleştirilecek” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl