Çin hükümeti, yurt dışı kripto para borsalarına erişimi yasaklıyor

Çin, yerli kripto para borsalarını yasaklayan mevcut önlemleri yeterli bulmayarak yabancı siteleri de "finansal riskler" nedeniyle engelleme kararı aldı.

Çin’deki regülatörler, yerli kripto para borsalarını yasaklayan mevcut önlemleri yeterli bulmayarak yabancı kripto para borsalarını da “finansal riskler” nedeniyle engelleme kararı aldılar.

South China Morning Post’un haberine göre Çin, The Great Firewall of China‘ya (Büyük Çin Güvenlik Duvarı) yurt dışı kripto para borsalarını ve ICO websitelerini de ekleyecek.

Bu güvenlik duvarı kapsamında Çin sınırları içerisinde girilemeyen internet siteleri arasında Facebook, Google, Youtube, Picassa, Yahoo, Wikipedia, Twitter, Blogspot, WordPress ve IMDB gibi devler de bulunuyor.

Çin hükümeti, 2017 yılının Eylül ayında Çin’deki yerel tüm kripto para borsalarını kapatma kararı almıştı. Bunun yanı sıra ICO faaliyetleri de yasaklanmıştı.

Öte yandan Çinli yatırımcılar, hükümetin yasaklarını bir şekilde atlatmayı başarabiliyor. Yatırımcıların yasakların ardından Hong Kong’da 1000$’dan az bir masrafla şirket kurarak Hong Kong’daki yasal kripto para borsalarında aktif şekilde ticaret yapmaya yeniden başladıkları öğrenildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl