Citibank’ın Bitcoin grafiği, Twitter’a düştü: 2016 vurgusu

Citibank müşterilerine gönderilen bir notta yer alan grafik, Bitcoin'in 20 bin doları geçmesi halinde 120 bin dolara uzanabileceğini ortaya koyuyor.

3755 0
bitcoin

Finansal hizmet şirketi Citi Group’un bankacılık kolu olan Citibank, Bitcoin’in 120 bin dolara kadar ulaşabileceği bir grafik ile ilişkilendirildi.

Altana Digital Currency’nin CIO’su Alistair Milne’in Twitter hesabından paylaştığı grafiğin bankanın FX Wire e-posta listesinden geldiği belirtilirken burada 2021 yılına kadar BTC’nin 120 bin dolara uzanan müthiş bir boğa koşusu yaşayabileceği gösteriliyor.

18 ay içinde 120 bin dolar

Grafik 2011 ve 2016 yılları arasında Bitcoin’in büyük sıçramasına atıfta bulunuyor ve daha önceki rekor olan 20 bin doların geçilmesi durumunda 18 ay içinde 120 bin dolara ulaşabileceği tahmini ortaya konuluyor.

Kaynak: Twitter/Alistair Milne

Hatırlanacağı üzere BTC önce 9100 ve 9500 direnç seviyelerini aşmış, daha sonra psikolojik direnç olarak görülen 10 bin doları da geçerek 11 bin 400 dolara kadar çıkmıştı.

Citibank, Mart ayında Ethereum tabanlı blok zincirlerini ticaret platformuna entegre etmişti. Bu da firmanın Blockchain teknolojisi ve kripto paraları destekleyen teknolojilere ilgi göstermeye başladığının bir kanıtı. Buna ek olarak bankanın küresel çapta finansal emtia ticareti yöneticisi olan Kris van Broekhoven da bankanın finansal hizmetlerini iyileştirmek için Blockchain teknolojisinin sunduğu avantajlardan yararlanmaya ve bunlara yatırım yapmaya başladığını söylemişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun