Hillary Clinton: Hiç Bitcoin’im yok

2016 yılındaki son ABD başkanlık yarışını Donald Trump'a kaybeden Hillary Clinton, hiç Bitcoin sahibi olmadığını söyledi.

Son ABD başkanlık yarışını Donald Trump’a kaybeden eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, QZ’ye verdiği röportajda hiç Bitcoin’i olmadığını söyledi.

Clinton’ın zaten sıcak bakmadığı Bitcoin’e sahip olmaması sürpriz değil. Clinton’ın kelimenin tam anlamıyla müesses nizamın bir yüzü olduğu ve Bitcoin’in de bunun için bir tehdit oluşturduğu söylenebilir. Ayrıca 2016 yılında başkan adayı olduğu sırada Bitcoin’in kabul edilmesini ‘çok liberteryen’ olarak nitelemişti.

Ek olarak Clinton’ın e-posta skandalı sırasında ortaya çıkan bilgilere göre başkanlık kampanyası için Bitcoin’de bağış kabul etmekten kaçınmıştı.

Clinton gibileri Bitcoin’i reddederken onu bütünüyle kucaklayan pek çok politikacı var. Esasen politikacıların Bitcoin ve kripto para kabul etmesi trendini 2014 yılında Cumhuriyetçi kanattan Andrew Hemingway başlattı. 32 yaşında New Hampshire tarihindeki en genç vali adayı ve Bitcoin bağışlarını kabul eden ilk kişi oldu.

Hemingway’in dışında ABD’de Bitcoin bağışlarını kabul eden birçok kişi var. Bitcoin bağışlarını kabul eden ilk başkan adayı senatör Rand Paul’du. Liberteryen isim, daha önce dijital paranın geleceği konusunda heyecan duyduğunu ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl