Bu İki Ülkede Coca-Cola Otomatları, Artık Bitcoin Kabul Ediyor

Avustralya ve Yeni Zelanda'da bulunan 2000'den fazla Coca-Cola otomatından artık Bitcoin ile alışveriş yapmak mümkün olabilecek.

coca-cola

Avustralya ve Yeni Zelanda’da yer alan 2000’den fazla Coca-Cola otomatı, bir ödeme seçeneği olarak artık Bitcoin (BTC) de kabul ediyor.

Markanın Asya-Pasifik bölgesindeki en büyük şişeleyicisi ve dağıtıcı olan Coca-Cola Amatil, bunun için kripto para ödeme şirketi Centrapay ile ortaklık kurdu.

Centrapay tarafından bugün yapılan açıklamada, kullanıcıların telefonlarına yükleyecekleri Sylo Smart Wallet uygulaması aracılığıyla Bitcoin ödemesi yapabilecekleri, sadece bir QR kodu tarayarak Bitcoin ile kola satın alabilecekleri bildirildi.

Centrapay; internet sitesinde Adidas, KFC ve Jack Daniel’s gibi markaları müşterileri olarak listeliyor. Şirketin CEO’su, Coca-Cola gelişmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Centrapay’ın dijital varlıkların benimsenmesi önündeki engtegrasyon karmaşıklığı ve kötü kullanıcı demeyimleri gibi iki önemli engeli çözdüğünü ileri sürdü. Faury, ilerleyen dönemde işlerini küresel olarak büyütmeyi planladıklarını belirterek dünyada bir ilk olacak yeniliklerle ABD pazarını hedeflediklerini ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl