Coinbase, Bitcoin’de 10 Nisan’a dikkat çekti: Görünüm olumlu

Kripto para piyasası, nisan ayına düşüşlerle başlarken Coinbase, fiyatları baskılayan pek çok faktörün geride kaldığı görüşünde.

Coinbase Institutional araştırma analistleri tarafından hazırlanan raporda, “Mart ayının başlarında tespit ettiğimiz pek çok olumsuz durum artık geride kaldı ve ileriye baktığımızda 2024 yılının ikinci çeyreği için tablo bize göre kripto paralar için daha olumlu.” denildi.

Raporda, fiyatların seyrini pozitif etkileyecek olumlu faktörlerin nisan ayının ikinci yarısından itibaren ortaya çıkabileceği kaydedildi. Analistler, yaklaşan blok ödülü yarılanmasına (halving) dikkat çekerken bir önemli gelişmenin daha yaşanabileceğini öngörüyor. O da birçok aracı kurum ve bankanın spot Bitcoin ETF’leri için 90 günlük inceleme süreçlerinin 10 Nisan’da sona ermesi. Analistlere göre bu durum, orta vadede spot Bitcoin ETF’leri için büyük bir sermaye akışının önünü açabilir.

Coinbase analistleri ayrıca kripto para piyasasının ABD tatilleri ve kurumsal portföylerde ay sonu yapılan değişikliklerden kaynaklanan likidite sorununa rağmen iyi durumda olduğunu belirttiler. Raporda, kısa vadede görülen düşüşler ise iki faktörle açıklanıyor. Bunlardan birincisi, vergi döneminden dolayı yapılan kar alımları, diğeri ise MicroStrategy hisselerini açığa satan, buna karşın Bitcoin’de uzun pozisyon alan spekülatörlerin işlemleri.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl