Coinbase’den Bitcoin ticaretinde devasa artış hazırlığı

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformlarından biri olan Coinbase, sessizce ticaret hacminde devasa bir artışa hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformlarından biri olan Coinbase, sessizce ticaret hacminde devasa bir artışa hazırlanıyor.

New York Başsavcısı Eric Schneiderman’ın borsalara yönelik devam eden soruşturmasına bir cevap olarak, Coinbase, bazı önemli şirket verilerini açıkladı. Verilere göre Coinbase, tam zamanlı mühendislik personelinin boyutunu iki katına çıkardığını ve platformun kodunun çoğunu elden geçirdiğini söyledi.

Coinbase bu hafta yayınlanan belgenin kamuya açık bir versiyonunda, “Bu çabalar ve diğerleri, işlem kapasitemizde, yıllık yüzde 1000 oranında bir artış kaydetmemizi sağladı. Müşterilerimizin beklediği en yüksek güvenlik standartlarını korurken önümüzdeki aylarda bu kapasiteyi tekrar ikiye katlamayı umuyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Şirketin COO’su Asiff Hirji, kripto paralar ve onların temel teknolojisi Blockchain‘e ciddi bir talep olduğu için bu çabaların gerekli olduğunu söyledi.

Hirji CNBC’ye verdiği demeçte, “Daha fazla insan bunun temel olduğunu ve kriptoda çalışan uygulamalar oluşturmak için en iyinin siz olduğunu fark etmeye başlıyor. Eğer buna inanıyorsanız, giderek artan hacimleri ve kayıt işlemlerini görmek şaşırtıcı değil.” ifadelerini kullandı.

Hirji ayrıca, New York Times’ın Perşembe günkü, Goldman Sachs’ın bir Bitcoin ticaret masası başlatmak istiyor haberine işaret ederek, Coinbase’in de piyasaya girecek daha fazla kurumsal para için hazırlandığını söyledi.

Belgede Coinbase, platformda 150 milyar dolarlık varlık sattığını ve 225 milyon dolarlık bir fon aldığını açıkladı.

Bunun dışında, personel sayıları da açıklandı ve şirket 300’den fazla yeni tam zamanlı çalışanı işe aldı. Şirket Coinbase için çalışan bin kişiye sahip.

Şirket geçtiğimiz yıl kripto ticaretinin hızla artmasıyla kendini talebe ayak uydurmak için çabucak ayarladı. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçtiğimiz yıl yüzde 1300 oranında arttı ve Aralık ayında 20 bin dolara yükselmişti.

Şirket büyüdükçe, bazı müşteriler site kesintileri ve müşteri desteği konusunda şikayette bulunmak için Redddit gibi sitelere başvurdu.

Coinbase, platformun tamamen işlevsel olduğu ve sorunsuz çalışma süresi olarak bilinen işlem süresini artırdı.

Coinbase, platformun kullanıcılarına 1 Ocak’tan bu yana yüzde 99,97 oranında kesintisiz çalışma süresi sağladığını açıkladı. Ve Nisan ayında yüzde 99,99 oranında kesintisiz çalışma süresi elde etmekten gurur duyduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl