Coinbase’in işlem hacmi, üçüncü çeyrekte dibe vurdu

Dünyanın en prestijli kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yılın üçüncü çeyrekte işlem hacimlerinde önemli bir düşüş yaşadı.

Diar tarafından yayınlanan son analize göre 2018’in üçüncü çeyreğinde San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase‘in ABD Doları hacimleri, son bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Coinbase

Aşağıdaki tablodan da görülebileceği gibi 2018’in üçüncü çeyreğinde Coinbase’in ABD Doları cinsinden işlem hacmi, son bir yılın en düşük seviyesinde yer alıyor. Bitcoin bazında ise hacim, 2017’nin aynı döneminde 4.6 milyar dolardı, şimdi ise 5.4 milyar dolar düzeyinde. Ethereum ve Litecoin gibi kripto paralarda hacim, Bitcoin’den önemli ölçüde daha fazla düştü.

Bitstamp

Bir başka büyük kripto para borsası Bitstamp’ın performansı biraz daha iyi. Bitstamp’ta BTC’nin işlem hacmi 4.4 milyar dolar civarındayken geçen yılın aynı döneminde 4.6 milyar dolardaydı. ETH işlem hacmi ise iki kat artmış görünüyor. Geçen yılın Eylül ayında 322 milyon dolar olan ETH işlem hacmi, bu yılın aynı döneminde 669 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yılın en ciddi düşüşü LTC tarafında. LTC, Bitstamp’ta geçen yılın aynı döneminde 266 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahipken bu yıl 113 milyon dolara geriledi.

İşlem hacmi önemli ölçüde düşse de Coinbase, hizmetlerini aktif olarak çeşitlendiriyor ve genişletiyor. Platform, geçtiğimiz ay kripto para işlemlerini basitleştirmek için tasarlanan Coinbase Bundles adlı yeni bir günceleme yayınladı. Güncelleme, Coinbase’in halihazırda desteklediği beş dijital parayı da kapsıyor.

Platform ayrıca daha fazla dijital varlığı hızlı bir süreçle listelemesini sağlayacak yeni bir politika değişikliği de yaptı.

Kaynak: CoinTelegraph

→ BINANCE 4 FARKLI DİJİTAL PARAYI BORSADAN KALDIRIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl