Coinbase’in CTO’su verilerle geldi: Her şey daha yeni başlıyor

Coinbase'in CTO'su Balaji Srinivasan, akıllı telefonlarla kripto para arasında bir bağlantı kurarak her şeyin daha yeni başladığını öne sürdü.

Coinbase’in CTO’su (Baş Teknoloji Yöneticisi) Balaji Srinivasan, dün Twitter’da dünya çapında yetişkin insanların yüzde 63’ünün akıllı telefonlara sahip olduğunu, buna karşın yetişkinler arasında kripto para sahibi olanların oranının ABD’de yalnızca yüzde 8, dünyada ise muhtemelen yüzde 1’den daha az olduğunu, dolayısıyla kripto paraların 60 kat daha büyük bir kullanıcı tabanı potansiyeli bulunduğunu ifade etti. Srinavasan, tweet’ini “Her şey daha yeni başlıyor” yazarak sonlandırdı.

Srinivasan’ın bu tweet’i bir tartışmanın fitilini de ateşledi. Bazıları bu sayıları kripto para piyasasına ilişkin birçok düşünceden daha kaçınılmaz ve net olduğunu öne sürdü. Biri bu verilere göre insanların uzun vade için kripto para tutmalarının oldukça akla yatkın olduğunu iddia etti.

Bazıları ise yüzde 8’lik kripto para sahipliği verisinin doğruluğunu ve aynı zamanda Srinivasan’ın akıllı telefonlarla kripto para sahibi olma arasında kurduğu bağlantıyı sorguladı.

Srinavasan’ın yüzde 8 verisi, son Finder araştırmasına dayanıyordu.

Kullanıcılar arasında akıllı telefon sahipliği ile kripto para sahipliğini karşılaştırmanın Amerikalıların yüzde 60’ının loto bileti satın alabileceğini söylemeye benzediğini, çünkü bu tür biletlerin de akıllı telefonlar ile satın alınabileceğini ifade eden de vardı. Bir kullanıcı akıllı telefonların bir zorunluluk olduğunu, kripto para biriminin ise olmadığını iddia etti.

Srinavasan’ın iyimser görüşünü kabul eden biri, bunun kripto paraların uzun vadeli olarak saklanmasına bir neden olduğunu söyledi.

Srinavasan’ın öngördüğü gibi kripto paraların böyle bir büyümeye ulaşıp ulaşmayacağını yalnızca zaman gösterecek. Sizce ulaşacak mı? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden paylaşın.

→ BİR MİLYARDER İSİM DAHA KRİPTO PARALARA YATIRIM YAPMAYA BAŞLADI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl