Coinbase ortaya koydu: Bu 3 kripto para Bitcoin’den daha fazla tutuluyor

Coinbase'in eklediği yeni bir özellik, hangi kripto paranın daha uzun süre satılmadan bekletildiğini ortaya koyuyor. İlginç bir şekilde ilk 3 kripto para arasında Bitcoin yok.

Kripto para borsası Coinbase, yakın zaman önce kullanıcıların alım satım yaparken karar vermelerine kolaylık sağlayacak bir dizi yeni özellik getirdi. Bunlar arasında Coinbase’de tuttukları miktar açısından %10’luk dilimde yer alan kullanıcıların alım-satım etkinliği, kripto paranın Coinbase’de ne kadar popüler olduğu ve ortalama olarak ne kadar süre satılmadan bekletildiği gibi bilgiler yer alıyor.

Bitcoin örneğinden yola çıkılacak olursa, Coinbase’de en çok Bitcoin sahibi %10’luk dilimin yüzde 59’u TSİ 14.15 itibari ile alım yapıyor, %42’si ise satıyor. Bu oran, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatı önemli ölçüde gerilediğinde %76’ya %23 gibi bir dengeye gelmişti. Ayrıca son verilere göre, Coinbase müşterilerinin Bitcoin’i satmadan ya da başka bir adrese göndermeden beklediği ortalama süre 85 gün. Bu veri, diğer kripto paralarla karşılaştırıldığında daha çarpıcı bir hâl alıyor.

Bitcoin dahil olmak üzere Coinbase’deki kripto paraların ortalama tutulma ya da satılmama süresi şu şekilde (Coinbase’deki popülaritesine göre sıralı):

 1. BTC: 85 gün
 2. ETH: 101 gün
 3. LTC: 119 gün
 4. BCH: 77 gün
 5. XRP: 33 gün
 6. XLM: 19 gün
 7. ZRX: 108 gün
 8. BAT: 31 gün
 9. ETC: 99 gün
 10. EOS: 6 gün
 11. ZEC: 32 gün
 12. LINK: 9 gün
 13. DAI: 1 gün
 14. USDC: 4 gün

Buradan anlaşılabileceği gibi Coinbase kullanıcıları, en çok Litecoin, 0x ve Ether‘i Bitcoin’e göre daha uzun süre satmadan tutuyorlar. En az tutulanlar ise Dai, USD Coin ve EOS.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl