CEO Ayberk Kuday, Coiny’yi anlattı: İlk 3 oyuncu arasında olacağız

Kripto para platformu Coiny'nin CEO'su Ayberk Kuday, kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajda Coiny hakkında merak edilen birçok şeye açıklık kazandırdı.

Kripto para borsası Coiny‘nin CEO’su Ayberk Kuday, Türk kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapan platformla ilgili olarak sorularımızı yanıtladı.

Kuday, Coiny’yi hayata geçirme fikrinin nasıl oluştuğundan Coiny ekibi ve kullanıcı güvenini nasıl sağladıklarına kadar pek çok konuya açıklık kazandırdı.

Coiny nedir? Kısaca özetler misiniz?

2017 yılında kurulan Coiny, dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en hızlı ve en güvenilir ürünleri üreten yenilikçi bir dijital para şirketidir. Dijital varlık cüzdanı olan Coiny Wallet ve dijital varlık ticaretinin en hızlı, en kolay ve en güvenilir yolu olan Coiny Pro dijital varlık borsası ile yeni nesil bir ekonomi platformu olarak hizmet vermektedir.

Coiny’yi hayata geçirme fikri nasıl oluştu?

2017 kışında başta bitcoin olmak üzere tüm dijital varlıklara ilginin artmasıyla etrafımızda pek çok insanın dijital varlık alıp-satmak istediğini ancak piyasadaki mevcut ürünlerin yeterince kolay, hızlı ve güvenli olmadığını fark ettik. Teknolojinin bu kadar içinde olan insanlar olarak dijital varlıklarla işlem yapamadığımız günler oldu. Yıllardır teknoloji sektöründe biriktirdiğimiz tecrübemizle, kullanıcıların dijital varlıklarla rahatlıkla işlem yapabileceği bir platform oluşturmak için yola çıktık.

Coiny ekibinden biraz bahseder misiniz?

Oldukça dinamik ve genç bir ekibe sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Bir yandan teknoloji dünyasının yakında takip ettiği isimler yatırımcılarımız arasında yer alıyor. Öte yandan işlerinde çok başarılı, teknolojinin içinde yetişmiş oldukça genç bir ekibe sahibiz.

Sektörde bilinen pek çok başarılı projelere imza atmış bir teknoloji ekibimiz var. Dijital varlıklara ek olarak elektronik para, ödeme sistemleri, denetim sektörleri gibi pek çok alanda tecrübeli insanlardan oluşan bir finans ekibimiz var. Son olarak da kullanıcı destek ekibimiz ile kullanıcılarımızdan gelen her soruna hızlı şekilde bir cevap vermeye çalışıyoruz.

Coiny’nin vizyonunu tanımlar mısınız?

Küresel çapta, dünyanın ilk 3 dijital varlık platformundan biri olmak için bu yola çıktık. Yeni nesil ekonominin ve teknolojinin sunduğu imkanlarla, değer takasında dijital varlıkların etkisinin güvene dayalı bir şekilde artmasını sağlayarak, insanların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Coiny’nin güçlü yönleri nelerdir?

Öncelikle güvenilir ve teknolojik bir şirketiz. Aralarında Invictus’un da yer aldığı dünyada pek çok banka ve finans kuruluşuna güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti veren kuruluşların güvenlik testlerinden başarıyla geçtik. Aynı zamanda kolay ulaşılabilir ve kullanıcı dostu bir şirketiz. Kullanıcıların hakkını gözeten ve onların güvenliği için çok sıkı tedbirler alan bir kuruluşuz. Öte yandan global bir şirket olma yolunda ilerlerken, etik çalışma prensipleri doğrultusunda hareket ediyoruz.

Coiny kendisini diğer platformlardan nasıl ayırıyor?

Kullanıcı tecrübesi bizim için en önemli konu. Coiny olarak amacımız kullanıcıların dijital varlıklarla kolaylıkla işlem yapabilmesini sağlamak. Bunun için hem borsamız hem cüzdanımız hem de bundan sonraki çıkaracağımız tüm ürünlerde kullanım kolaylığı en önemli kriterimiz olarak yer alıyor. Şu anda Coiny Wallet uygulamamız ile kullanıcılar cep telefonlarından birkaç tıkla kayıt olup, hesabını doğrulayıp dijital varlıklarla işlem yapabiliyor. Bu alanda Türkiye’de benzer başka bir ürün yok. Kullanım kolaylığına ek olarak diğer vazgeçmeyeceğimiz bir kriter de ürünlerimizin güvenli olması.

Borsalara şüpheyle yaklaşıldığı bu dönemde Coiny kullanıcı güvenini nasıl sağlıyor?

Coiny olarak platformumuzdaki güvenlik başlığının en önemli parçasını, kullanıcılarımızın varlıklarının güvenliği oluşturuyor. Bu varlıkların çoğunu soğuk depolama tekniği ile saklıyoruz.

Daha önce belirttiğim gibi dünyada pek çok banka ve finans kuruluşuna güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti veren Invictus’un güvenlik testlerinden başarıyla geçtik. Bu tarz denetlemeler bizim için oldukça önemli. Güvenlik ile ilgili bu tür tedbirleri sıklıkla ve düzenli olarak yapıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yayına aldığımız Coiny web uygulamamız ile birlikte Google Authenticator entegrasyonunu da aktif hale getirdik. Dünyadaki pek çok borsanın ilk tercihi arasında yer alan Google Authenticator, iki faktörlü doğrulama isteyen kullanıcıların en sık seçtiği uygulamalar arasında bulunuyor.

Google Authenticator gibi daha güvenli uygulamalar yerine yalnızca SMS doğrulamasını tercih eden dijital para kullanıcıları bu anlamda risk altında kalabiliyor.

Gelecekte Coiny’de neler olacak?

Dijital varlıklar popülerleşip kullanıcıların günlük hayatlarında yer almaya başladıkça Coiny de kullanıcıların hayatındaki önemli yerini alacak. Vizyonumuzdaki gibi bu alanda akla ilk gelen 3 oyuncu arasında olacağız.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl