Consensus etkinliği nedir ve niçin bu kadar önemli?

Birkaç haftadır gündemi meşgul eden ve dillerden düşmeyen bir etkinlik var: Consensus 2018. Bazı analistler tarafından Bitcoin ve altcoin fiyatlarında yükseliş getireceği düşünülen bu etkinlikle ilgili merak edilen her şey burada.

Birkaç haftadır gündemi meşgul eden ve dillerden düşmeyen bir etkinlik var: Consensus 2018.

CoinDesk tarafından düzenlenen etkinlik, kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgili dünya çapındaki en büyük toplu faaliyet. New York’ta Blockchain haftası kapsamında düzenleniyor ve 3 gün sürüyor. Etkinlik bu yıl 14-15-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılımın bu sene rekor bir düzeye ulaşması bekleniyor. 2015’ten bu yana düzenlenen etkinlikte, katılım her geçen sene katlanarak artıyor.

2015’teki ilk etkinliğe 400, 2015’tekine 1400, 2017’dekine ise 2700 kişi katılmıştı. Bu sene bu rakamın 7 bini bulabileceği belirtiliyor.

70’den fazla ülkeden katılımcı çeken etkinlikte bu yıl 130’un üzerinde konuşmacı yer alacak. Bu konuşmacılar arasında Ethereum’un kurucusu Joseph Lubin, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Japonya’nın lider kripto para borsası Bitflyer’in CEO’su Yuzo Kano, Steemit’in kurucusu Nedd Scott, Coinbase’in CTO’su Srinivasan, ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees, Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, Brian Kelly, Ledger’in CEO’su Eric Larcheveque, Don Tapscott, Meltem Demirörs ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

Etkinlik ayrıca lider şirketler ve vakıflar tarafından da destekleniyor. Bunlardan bazıları IBM, Microsoft, Deloitte, Ledger, VeChain, Dash, PwC, Circle, Accenture, Kraken, Qtum, NEM ve Ripple.

Bu arada etkinliğin bilet fiyatları ise 1500 ila 2000 dolar arasında değişiyor.

Etkinliğe atfedilen bir başka önem ise etkinlik boyunca ve etkinlik sona erdikten sonra tarihsel olarak Bitcoin ve altcoin fiyatlarında büyük yükselişler yaşanması. Bugün Twitter hesabımızdan paylaştığımız grafikte de görülebileceği üzere Consensus etkinliği sırasında ve sonrasındaki iki ay içinde yüzde 95 ve yüzde 552 gibi yükselişler görmek mümkün. Birçok analist gibi Wall Street analisti Tom Lee de etkinlik sırasında ve sonrasında Bitcoin fiyatında yükseliş bekliyor. Tarihin 2018 yılında da tekerrür edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Son olarak etkinlikle ilgili aşağıdaki takvim bir kenara not edilmeli:

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

 1. Seyit Serdar Aksehirli Yanıtla

  BITCOIN çalışmadan üretmeden kısa yoldan zengin olmak için herşeyi normal gören KAPITALIST-MAFIA DUNYASININ SON BULUSLARINDAN BIRISIDIR.BUNUN YÜZLERCE DEĞIL BINLERCE çeşitleri vardır.Ginseng satmaktan faydalı ürünler satmayalar yarışlarından sportoto idda ve piyangoya kadar.Bence az olsun emeğimizle bilginizle kazanın.Emeginizle bilginizle kazandiklarinizi sanal alem dolandırıcılar yerine gerçek alemin malını mülkünü alarak değerlendirin.Agzinizdaki kemiği suya düşürmeyin.Gak deyip peynirinizi tilkilere kaptır.Bitcoin gibi şeyler yerine LAFONTAINEDEN MASALLAR ALARAK YATIRIMLARINIZI DEGERLENDIRIN

  1. Mehmet Yanıtla

   Bitcoinin ne olduğunu anlamadan medyanın ve siyasilerin dolduruşuna gelenler bitcoin ve benzerleri hakkında uydurma iddialarda bulunuyorlar. Bitcoin öyle bir paragrafta anlatılacak kadar basit birşey değil, kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederim.
   Bitcoin sürekli yükseldiği ve yükselmeye de devam edeceği için bitcoinle zengin olmak mümkün ama bitcoin bunun için üretilmedi. Bitcoin enflasyonsuz bir değişim aracı, yani para olarak üretildi. Bitcoininiz varsa asla enflasyondan dolayı paranız erimeyecek. Ayrıca bitcoin, bankalar gibi üçüncü şahısları aradan kaldırdığı için ucuz ve engellenemez para transferi imkanı sunmaktadır.
   Bitcoin, kapitalist mafya tarafından değil bu mafyanın fiat para birimleri adı altındaki milleti sömürme düzenine bir tepki olarak doğmuştur. Bir sahibi veya yöneticisi yoktur, anonimdir ve bu durum söylenenin aksine çok olumlu birşeydir. Daha söylenecek çok şey var da hepsini söylesek kitap olur.
   Öyle la fontaine masalları gibi cehaletin en diplerinden dolaşan iddialarla gelmeyin, azıcık araştırma yapın, google orda, youtube orda…