Bitcoin Core 25.0 kullanıma sunuldu: İşte yeni özellikler

Bitcoin protokolünün resmi uygulaması olan Bitcoin Core, ağın güvenliği ve istikrarı için oldukça önem arz ediyor. Full node olarak işlev gören bu sistem, bireylerin işlemleri doğrulamasına, blok zincirinin bir kopyasını korumasına ve mutabakat mekanizmasına katılmasına olanak tanıyor.

Bitcoin Core’un en yeni sürümü 25.0 ise 26 Mayıs Cuma günü kullanıma sunuldu.

Bu yeni sürüm, yeni özellikler, çok sayıda hata düzeltmesi ve çeşitli performans iyileştirmeleri içeren bir dizi güncelleme getirdi.

Bitcoin Core’un 25.0 sürümü çok sayıda yenilik getiriyor            

GitHub’da listelenen güncelleme notlarında, “Mempool ve relay politikası artık 65 bayt boyutunu aşan ve tanık gerektirmeyen işlemlere izin veriyor. Bunun amacı, CVE-2017-12842’ye karşı sağlanan korumaların doğruluğunu artırmak ve daha küçük işlem boyutlarının potansiyel uygulamalarını genişletmektir.” ifadesi yer aldı.

Buna ek olarak, Bitcoin Core’un 25.0 sürümü, blok zincirleriyle etkileşime girerken bilgilerin alınmasını ve değiştirilmesini kolaylaştıran zincir üzerindeki uygulamaların temel bileşenleri olan yeni uzaktan prosedür çağrılarını (RPC’ler) da getiriyor.

Bitcoin Core’a yapılan en son güncelleme, ‘minconf’ ve ‘maxcon’ da dahil olmak üzere ek cüzdan özellikleri içeriyor. Grafiksel kullanıcı arayüzünde (GUI) yapılan değişiklikler ve yeni ayarların getirilmesi dikkat çekici gelişmeler olarak öne çıktı.

Bitcoin Core nedir?

Bitcoin Core, Bitcoin ağı ile etkileşim için birincil yazılım istemcisi olarak hizmet veren açık kaynaklı bir yazılım projesi.

Bitcoin Core, işlemleri doğrulama, blok zinciri koruma ve fikir birliği sürecine katılmak için gerekli altyapıyı sağlıyor. Ayrıca, Bitcoin Core aynı zamanda bir full node uygulamasını, Bitcoin’leri saklamak ve göndermek için bir cüzdanı ve geliştiricilerin Bitcoin ağı üzerine uygulamalar oluşturmak için araçları da içeriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl