Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in yükselişi ile milyoner sayısı parabolik bir şekilde arttı

Bitcoin fiyatındaki yükseliş, 1 milyon dolar değerinde Bitcoin tutan cüzdanların sayısını parabolik bir biçimde artırdı.

Bitcoin fiyatının TSİ ile bu sabah 23 bin 800 dolar seviyesine yükselmesi, 1 milyon dolar değerinde Bitcoin tutan cüzdanların da parabolik şekilde artmasını sağladı.

Zincir üstü veri platformu Glassnode’a göre; yüzde 150’lik inanılmaz bir artış ile 1 milyon dolar değerdeki adres sayısı 66 bin 540 sayısını aşmış durumda… Şirket, Bitcoin’in yaratılışından sonraki ilk yıllarda blok ödülleri karşılığında sisteme hesaplama gücü sağlayan ilk madencilerin artık milyoner adreslere sahip kişiler olduğunu belirtti.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bugün milyoner olmanız için tek yapmanız gereken şey, 2009-2012 yılları arasında tek bir blok Bitcoin madenciliği yapmış olmanızdı. Bunu yapmak için 210 bin şansınız oldu”

Glassnode tarafından paylaşılan o grafik
Glassnode tarafından paylaşılan o grafik

Schultze-Kraft’ın burada bahsettiği 210 bin rakamı ile o dönemki toplam blok sayısını belirtiyor. Bu yıllar arasında madencileri ödül olarak 50 BTC veriliyordu.

Bitcoin neden yükseliyor?

Uzmanlar, Bitcoin’in önce 20 bin ve sonra sırasıyla 21, 22 ve 23 bin sınırlarını aşmasını, büyük fon yöneticilerinin paralarını enflasyondan korumak istemeleri sonucunda BTC’ye yatırım yapmalarına bağlıyor. En büyük kripto para haberin yazıldığı şu dakikalarda ise 22 bin 600 dolar civarında işlem görüyor. Bu rakam son 24 saatte yüzde 15’lik bir artış demek…

2000 yılında kurulan makro serbest yatırım firması Guggenheim Partners CIO’su Scott Minerd, dün Bloomberg’de katıldığı bir programda ise BTC’nin 400 bin dolar değerde olması gerektiğini söyledi. Bitcoin eğer bu değere çıkarsa, bir numaralı kripto paranın toplam piyasa değeri de 7.2 trilyon dolara ulaşmış olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl