Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin cüzdanı kapatıldı, paralar içeride kaldı: Yöneticiler birbirini suçluyor

Bitcoin cüzdanı BT360'ın uygulaması ve internet sitesi kapatılırken kullanıcıların paraları içeride kaldı ve yöneticiler ise birbirlerini suçluyor

İsrailli popüler bir kripto para cüzdanı olan BT360, 12 Şubat’ta cüzdanını ve internet sitesini kapattı. Decrypt’in İsrailli yayın organı Calcalist’ten aktardığına göre, kullanıcıların paraları içeride kaldı.

Calcalist’e konuşan cüzdanın sahibi Eyal Sadeh, müşterilerin paralarının yönetilişindeki usulsüzlüklerden dolayı şirketin CEO’su Erez Fischler’i kovduğunu söyledi. Ayrıca sitenin konuyla ilgili soruşturma nedeniyle kapalı olduğunu ifade etti. Sadeh, BT360’ın yetkililerden tehlikenin geçtiği işaretini aldıktan sonra geri döneceğini ve müşterilerin hesaplarına erişebileceğini belirtti.

Öte yandan Fischler ise yanlış bir şey yapmadığını, cüzdan kapatılmadan önce şirketten ayrıldığını ve müşterilerin hesaplarına erişiminin olmadığını, muhtemelen bu nedenle de herhangi bir kayıpla sorumlu olmayacağını söyledi.

Cüzdanın kullanıcılarından biri, yaklaşık 50 bin dolarının BT360’ta kaldığını ileri sürüyor. Dahası, birkaç kişinin de yüz binlerce dolar para kaybettiği ifade ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl