Ledger’den yeni Bitcoin cüzdanı: Ledger Nano X

Kripto para donanım cüzdanları üreticisi Ledger, Ledger Nano X ile Ledger Nano S'in geliştirilmiş bir versiyonunu sunuyor. Yeni cüzdan iddialı özelliklerle geliyor.

Las Vegas’ta düzenlenen bu yılki Consumer Electronics Show (CES) fuarının ilk gününde kripto para donanım cüzdanları üreticisi Ledger, Ledger X adında yeni bir ürün açıkladı. Ledger X, kendinden önce gelen Ledger Nano S’e göre daha büyük bir ekran ve daha büyük bir depolama alanına sahip. Bunlara ek olarak yeni cihaz, Bluetooth desteği de içeriyor.

Ledger X için yapılan geliştirmeler detaylı olarak şöyle:

– Bluetooth LE desteği. Ledger Nano X yine Ledger Nano S gibi bir USB çubuğu şeklinde. Cihaz ek olarak Bluetooth desteği ve cüzdan yönetimi uygulaması Ledger Live’ın yeni mobil versiyonu ile bilgisayarınız yanınızda olmasa bile nereye giderseniz gidin bir telefonla kripto para gönderebilecek veya alabileceksiniz.

– Biraz daha büyük Organic LED (OLED) ekran.

– Daha kolay kullanım için butonlar cihazın ön yüzüne alındı.

– Kripto para uygulamaları için daha büyük depolama alanı. Ledger Nano X’te 100 uygulama kullanılabileceği söyleniyor ancak öte yandan bu sayı Ledger Nano S’te 18 olarak belirtiliyordu. Gerçek kullanıcıların deneyimleri, Ledger Nano S’te 18 değil, 4 ya da 5 uygulama kullanılabildiği yönünde.

– Şarj edilebilir bir dahili batarya. Bu Ledger Nano S’ten farklı olarak Ledger Nano X’in USB kablosuyla ya da USB şarj cihazına bağlı olmaksızın çalışmasını sağlıyor.

Ürün ön siparişe çıktı. ABD’de kargo dahil 119 dolar karşılığında alınabiliyor. Ledger Live Mobile uygulaması ise 28 Ocak’ta hem iOS App Store hem de Google Play’de mevcut olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl