Bitcoin cüzdanını pankarta basan genç, servet sahibi oldu

2013 yılında ESPN kanalında yayınlanan bir organizasyonda Bitcoin cüzdanının QR kodu bulunan bir pankart kaldıran genç, cüzdanına devam eden yıllarda da Bitcoin almaya devam etti ve adeta servet sahibi oldu.

2971 0

2013 yılının Kasım ayında bir üniversite öğrencisi, her hafta farklı bir üniversite kampüsünde çekilen ve ESPN kanalında yayınlanan bir üniversite futbolu şovunda üzerinde hem Bitcoin logosu hem de Bitcoin cüzdanının QR kodu bulunan büyükçe bir pankart açmıştı.

Söz konusu pankart, ESPN yayınında bir süre göründü. Bitcoin topluluğu arasında hızla yayılan pankart, gencin bir servet sahibi olmasını sağladı.

Muhtemelen bunu dev bir tanıtım hareketine dönüştürmek için fırsat olarak gören Bitcoin topluluğu, adresi 1HiMoMgBaAikFHgAt3M4YJtetp4HrnsiXu olan cüzdana 100 işlemde çabucak 22’den fazla Bitcoin gönderdi. O sıralarda Bitcoin, 1100 dolardan işlem görüyordu.

Daha sonra cüzdana gönderilen BTC’ler 22 ile sınırlı kalmadı. İlerleyen gün ve haftalarda da BTC almaya devam eden cüzdana bugün toplamda 44 Bitcoin transfer edilmiş görünüyor.

44 Bitcoin’in bugünkü değeri yaklaşık 400,000 dolar. Fiyat, 20,000 dolara çıktığında cüzdandaki miktar, 800,000 doları aşıyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun