Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın alacak

microstrategy

Yaz dönemi ve Eylül ayındaki Bitcoin alımlarıyla tüm dünyanın gözlerini üzerine çevirdiği ve belki de kurumsal yatırımcıların Bitcoin almasında ilk ateşi yakan şirket olan MicroStrategy alımlarını sürdüreceğini açıkladı.

“Daha fazla alım yapmayı planlıyoruz”

Şirketin son çeyrek raporunda değerlendirmelerini aktaran CEO Michael Saylor, “Önümüze baktığımızda, elimizdeki Bitcoin’leri tutmayı, hatta daha fazla alım yapmayı plânlıyoruz. Genel kurumsal stratejimizin bir parçası olarak Bitcoin alımları için çeşitli diğer yolları da araştırıyoruz” dedi.

Şirketin 70 bin 784 BTC’si var

Şu anda 70.784 Bitcon’i olan şirket Aralık ayında da dönüştürülebilir tahvil satışı ile 650 milyon dolar elde etmiş ve bu meblağ ile de Bitcoin almıştı. Saylor, şirket hissedarlarının daha fazla Bitcoin alımı görebileceklerinin de haberini vererek, bilançoyu aktif şekilde yönetmeye devam edeceklerini söyledi:

“Birincil rezerv olarak Bitcoin tutmak ve daha fazla Bitcoin alma yoluna gitmek kurumsal stratejimizin bir parçasıdır. Bu strateji şirketimizi kripto para piyasasında bir düşünce lideri yapmasının yanında ona karşı büyük ilgi uyanmasına sebep olmuştur”

Şirketin mali işler yöneticisi olan Phong Le ise, yazılım ürünlerini geliştirmenin yanında Bitcoin almanın da, yatırımcı getirilerini artırmanın önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Kısa ve orta vadedeki volatiliteden endişelenmiyor

Bitcoin’in kısa-orta vadedeki volatilitesinden endişelenmediğini belirten Saylor, “Muhtemelen artmaya devam edecek olan fiyata bakmadan düzenli şekilde Bitcoin almaya devam edeceğiz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl