Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Michael Novogratz: Bitcoin almak için daha iyi bir senaryo yok

“Bitcoin boğası” ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, pandemi yılında kripto paralarının önünün nasıl açıldığı konusuna değindi. Real Vision röportajında konuşan dolar milyarderi yatırımcı, “kripto para birimi devrimi”ni hızlandıran salgın kaynaklı iki gelişmeyi açıkladı.

5 yıl sonra 2020 yılına koronavirüsten dolayı ‘korkunç’ gözle bakılacağını belirten Novogratz, “Birçok insanın hayatını kaybettiği kötü zamanlar olarak göreceğiz 2020’yi… Ancak bunun kripto para devrimi için de bir nimet olduğunu konuşuyor olacağız” dedi.

Galaxy Digital CEO’su, pandemi kaynaklı iki olgunun Bitcoin ve Ethereum‘u sırasıyla yüzde 216 ve yüzde 390 yıllık getiri elde etmeye götürdüğünü söyledi.

“Bitcoin almak için daha iyi bir senaryo yok”

Bunlardan ilkinin başta ABD hükumetinin küresel pandemiye müdahalesi olduğunu belirten başarılı yatırımcı, “FED faiz oranlarını düşürdü, bankalara ve finansal kurumlara 1.5 trilyon dolarlık kredi verdi ve ekonomiyi stabilize etmek için hazine tahvilleri alımını hızlandırdı. Açıkçası şu an, içinde bulunduğumuz duruma baktığımda Bitcoin almak için daha iyi bir makro senaryo göremiyorum” dedi.

Kripto para birimlerini harekete geçiren ikinci trend’in ise hayatın her anlamda dijitalleşmesi olduğunu belirten Novogratz, “Zoom artık hayatımızın önemli bir parçası. Dijital yaşama alışmak, yatırımcıların bir dijital cüzdan sahibi olma konusunda kendilerini daha rahat hissetmelerini sağladı” yorumunu yaptı.

Novogratz dışında, kripto paralara geçmişte pozitif bakmayan birçok yatırımcının da bu tarafa doğru kaydığı görüldü. 2020’deki kripto patlamasının, makro ekonomik gelişmelerden kaynaklandığını düşünen yatırımcı ve işadamı sayısı her geçen gün arttı.

Örnek olarak, geçmişte kripto paralara şüpheyle yaklaşan Bernstein Research’ün portföy strateji yöneticisi Inigo Fraser-Jenkins, ay başında müşterilerine gönderdiği yazıda pandeminin politika ortamını, borç seviyelerini ve portföy çeşitlendirme seçeneklerini tamamen değiştirdiğini, Bitcoin’in artık çok daha çekici bir yatırım aracı olduğunu kaydetmişti.

Parasal genişleme ve enflasyon tehdidi birçok kurum ve bireyin özellikle son 6 aylık dönemde Bitcoin’e geçmesini sağladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl