Bitcoin’den %15,140 kazanan şirket: DeFi hareketi yeni başlıyor

Risk sermayesi firması Pantera Capital, DeFi’daki inanılmaz yükselişlerin ardından yatırımcılarına büyük kazançlar sağlıyor.

Şirketin CEO’su ve ortak yatırım sorumlusu Dan Morehead ve diğer ortak yatırım sorumlusu olan Joey Krug’a göre, Pantera Dijital Varlık Fonu 27 Temmuz itibariyle yüzde 86 arttı.

Yatırımcılara yakın zamanda gönderilen bir bültende yöneticiler, ICO Fonlarının yüzde 60 arttığını ve Bitcoin fonlarının da yüzde 43 kazanç elde ettiğini belirttiler.

Morehead ve Krug’a göre Dijital Varlık Fonu’nun şu ana kadarki üstün performansındaki en büyük etken DeFi yani merkeziyetsiz finans:

“Pantera Dijital Varlık Fonu, Bitcoin’in “değer saklama aracı” görevini bu yıl itibariyle unutturan ve müthiş bir büyüme yakalayan DeFi ekosisteminin tamamlayıcı varlıklarına kapılarını açtı”

“Önümüzdeki yıllar için iyimseriz”

Yöneticiler DeFi için oluşan büyük talebin başlıca sebebinin, dijital varlıkların kredi olarak alınabilmesi ve verilebilmesi olduğunu dile getirdiler. Ancak Morehead ve Krug, DeFi protokollerinin, ana akım adaptasyona geçmeden önce artan ölçeklenebilirliğe, daha iyi bir altyapıya ve daha kolay fiat para geçişlerine sahip olması gerektiği uyarısını da yaptılar. İki yönetici ayrıca Matic Network, bloXroute, Starkware, Wyre ve Alchemy gibi bu konudaki iyileştirmeler üzerinde çalışan birkaç projelere de dikkat çektiler:

“Bu süreçte önümüze çıkan engellere ve kaydettiğimiz ilerlemeye bakınca önümüzdeki yıllar için iyimser olduğumuzu söyleyebiliriz”

Öte yandan firmanın ICO Fonu, DeFi “akıllı emtia parası projesi” olan Ampleforth’a (AMPL) erken yatırımcı olmaktan da faydalandı.

Bu sene daha küçük kazançlar görmesine rağmen, Pantera’nın Bitcoin Fonu uzun vadeli yatırımcılar için güven sağladı. Yedi yıllık ömrü boyunca fon, aynı dönemde Bitcoin’den daha iyi performans göstererek, net bir şekilde yüzde 15,140 net ödeme verdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl