Janet Yellen’ın arkasında “Bitcoin alın” yazan o defter 1 milyon dolara satıldı

Bitcoin'de yaşanan halving en büyük kripto parayı dünya çapında çok daha fazla konuşulur hale getirirken, 2017'den bu yana bilinen "Bitcoin alın" yazan o defter yaklaşık 1 milyon dolar değerde 16 BTC'ye satıldı.

Şu anda ABD Hazine Bakanı olan Janet Yellen’ın Fed başkanı olduğu 2017’de katıldığı bir Finansal Hizmetler Komisyonu toplantısında, kameraların onu çektiği esnada arkada görünen “Bitcoin alın” yazılı defter 1 milyon dolar değerde 16 BTC’ye satıldı.

NewYork’ta bir barda gerçekleşen açık artırmada kazanan kişi ismi açıklanmayan ancak “Squirrekkywrath” takma adını kullanan bir kişi oldu. 2017’de Janet Yellen’ın arkasında o defteri tutan Christian Langalis de yine açık artırmaya bizzat katıldı.

Açık artırma platformu Scarce City şirketi vasıtasıyla düzenlenen etkinlikte satılan defterin içerisinde Langalis’in diğer eski notları ve çizimleri de bulunuyor. Langalis o toplantıdayken 22 yaşındaydı ve o dönem ABD merkezli bir düşünce kuruluşu olan Cato Enstitüsü’nde stajyer olarak çalışıyordu. Toplantıya da bu sıfatla katılmıştı.

Dışarı atılmıştı

yEllen’ın konuşma yaptığı esnada bu defteri kameralara tutan Langalis, görevliler tarafından daha sonra salonun dışına çıkarılmıştı. Yayın esnasında Bitcoin fiyatı %4’lük de bir yükseliş yaşamıştı.

Bitcoin Yellen’ın konuşma yaptığı 2017’nin o temmuz ayında ise 2700 dolar civarında fiyatlanıyordu. 5 ay sonra aralık ayında ise fiyat 20 bin dolar ile o dönem için tarihi bir rekor sayılacak seviyeye çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl