Meltem Demirörs: 2019’un hikayesi Bitcoin

Kripto para sektöründeki en etkili isimlerden biri olan Meltem Demirörs, CNBC'de Bitcoin'deki son yükselişi değerlendirdi.

CNBC’nin Fast Money programına katılan CoinShares CSO’su (stratejilerden sorumlu üst yönetici) Meltem Demirörs, Bitcoin’in ani yükselişi ve yatırımcıların bu duruma nasıl tepki verdikleri konusunda düşüncelerini açıkladı.

Konuşmasına geçen yıldan bu yana oldukça ilerleme kaydedildiğini belirterek başlayan Demirörs, 2018’in spekülasyonların, yeni token’ların ve yeni protokollerin yılı olduğunu, 2019’un hikayesinin ise Bitcoin olduğunu söyledi.

Demirörs sözlerinin devamında 2019’da Bitcoin‘in geri dönüşünü görmenin güzel olduğunu, insanların iyi hissettiğini ve piyasada güvenin eskisinden çok daha fazla olduğunu ifade etti.

Programda kendisine Bitcoin’deki yükselişinin ticaret savaşları ve küresel büyüme kaygılarıyla ilişkili olup olmadığı sorulan Demirörs, bu soruya şöyle yanıt verdi:

“Doğrudan bir ilişki olduğunu düşünmüyorum ancak dolaylı etkileri vardır.”

“Bitcoin, yatırımcılara eskisi kadar çılgın gelmiyor”

Son iki – üç senedir Bitcoin’i anlamaya ve öğrenmeye çalışan çok sayıda kurumun artık onu anlamaya başladıklarına ve Bitcoin’le ilgili platformlar ve ürünler geliştirdiklerine dikkat çeken Demirörs, şöyle konuştu:

“Şu anda halihazırda gördüğümüz 3 ana mesele var. Bunlardan birincisi, küresel pazarda artan çalkantılar. Pazarda volatilitenin oldukça yüksek olduğunu görüyoruz. Zaman değişti. Artık 2018’de değiliz. Sermaye piyasalarında 2018’in sonları oldukça keyifsiz geçti. Şu anda teknoloji şirketlerinin hisselerinde yüksek bir volatilite görüyoruz ve belki de onun için yatırımcılar gözlerini Bitcoin’e çevirdiler. Bitcoin onlara artık eskisi kadar çılgın gelmiyor.”

İkinci ana mesele olarak gizlilikten bahseden Demirörs, bu alanda büyük çabaların olduğunu ve halihazırda Facebook’a büyük zararlar verme potansiyeli de olan bazı gizlilik düzenlemelerinin gelmekte olduğunu söyledi.

“İnovasyon ve yüksek büyüme arayışındaki yatırımcılar için çok cazip”

Üçüncü ana mesele olarak ise teknoloji şirketi hisselerinin performanslarına değinen Demirörs, yatırımcıların istediği gibi bir performans göstermeyen çok sayıda teknoloji IPO’su (halka arz) gördüğümüzü ve bu nedenle de, geleneksel finansla bağlantılı olan bir Bitcoin fikrinin inovasyon ve yüksek büyüme arayışında olan varlık sınıfı yatırımcıları için çok cazip olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in fiyatı ve yakın zamanda daha yükseklere tırmanıp tırmanmayacağı hakkında da konuşan Demirörs, fiyatın alımla ilgili olduğunu ve daha fazla insanın alım yapması ve elinde tutması halinde fiyatın da bundan olumlu yönde etkileneceğini söyledi. Ayrıca, daha yükseklerin görülmesi gerektiğini eklemeyi de ihmal etmedi.

Yine bireysel yatırımcıların Bitcoin’e erişebilmelerinin ilk yolu olan Square’in Bitcoin alım hacminin bu çeyrekte ikiye katlandığına dikkat çeken Demirörs, konuşmasını şöyle bitirdi:

“Kendi ürünlerimizden de gördüğümüz üzere her geçen gün daha fazla sayıda insan Bitcoin alıyor. Kötü zamanlarda bile alıyorlar. Çok fazla müşteri kaybetmedik ve hodl’cılarımız (Bitcoin’i satmayarak elinde tutanlar) çok fazla.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl