ABD’li senatör Lummis, 50 bin ilâ 100 bin dolar arasında Bitcoin aldı

ABD'de son dönemdeki tartışmalarda kripto paralara destek vermesiyle önplâna çıkan ve Bitcoin yatırımı olduğu da bilinen senatör Cynthia Lummis'in, son alımının 50 bin ilâ 100 bin dolar değerde olduğu belirtildi. Lummis, en büyük kripto parayı 2013 yılından bu yana alıyor.

Yaz boyunca yapılan kripto para tartışmalarında endüstriye verdiği destekle ön plâna çıkan ABD’li senatör Cynthia Lummis, Dönemsel İşlem Raporu’nda son alımlarını beyan etti. 16 Ağustos tarihinde Bitcoin alımı yapan Lummis, işlemini broker’lık hizmetleri veren River Financial şirketi vasıtasıyla yaptı.

Beyan etmek zorunlu…

Bilindiği üzere ABD’de 119 bin dolar üzerinde kazanç elde eden üst düzey yetkililer ve senatörlerin bazı finansal işlemlerini devlet kurumlarına beyan etmeleri gerekiyor. İlgili kanununda, bu kişilerin bin dolar üzerindeki herhangi bir alış ya da satış işlemiyle, hisse, tahvil ya da diğer menkul kıymet değişimlerini raporlamak zorunda oldukları yazılı…

İlk kez fiyat 320 dolarken almıştı

8 yıl boyunca Wyoming eyaletinde Hazine müsteşarlığı görevi yapan senatör, geçen sene yaptığı açıklamada bu görevde olduğu dönemde hep iyi bir değer saklama aracı arayışı içinde olduğunu söylemişti. Lummis ayrıca, damadının ve onun arkadaşlarının kendisini Bitcoin konusunda eğitmesi sayesinde fiyatın 320 dolar olduğu dönemde alım yaptığını da belirtmişti.

Sabit coin’leri eleştirmişti

Bitcoin destekçisi olan Lummis, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada ise %100 şekilde nakit tarafından desteklenmeyen sabit coin’lerin tehlike oluşturduğunu belirtmiş ve bu tür kripto paraların, tamamen nakit tarafından desteklense bile düzenli olarak denetlenmesi gerektiğini söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl