Bitcoin destekçisi senatör Ted Cruz: Ben dipten aldım!

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar konusunda verdiği destekle bilinen ve kısa süre önce CBDC karşıtı bir de yasa tasarısı sunan Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz bir kez daha Bitcoin'i övdü ve fiyat konusunda "bullish" olduğunu söyledi.

2013 yılından bu yana ABD senatosunda Cumhuriyetçileri temsil eden senatör Ted Cruz bir kez daha Bitcoin’e olan desteğini vurguladı. Katıldığı bir konferansta konuşan Ted Cruz, şu anki ABD hükumetini de sert şekilde eleştirdi.

“Trilyonlarca dolar bastılar”

Biden hükumetinin “sarhoş denizciler” gibi para harcadığını belirten Cruz şu ifadeleri kullandı:

“Aslında bu tabir tam doğru da değil. Çünkü sarhoş denizciler bile kendi paralarını harcarlar. Ama Washington’daki yöneticiler başkasının paralarını harcayabiliyor. Trilyonlarca dolar bastılar. Ben bu yüzden Bitcoin’i destekliyorum. Her pazartesi Bitcoin alıyorum. Şu anda 2 BTC’den biraz fazla var. Ama sürekli artıyor. Zaten bu dönemde de dipten aldım. Bu yüzden benim için volatilite çok önemli değil”

“Çinliler neden sevmiyorsa ben o sebeple seviyorum”

Bitcoin’de kesinlikle “bullish” bir düşünce içinde olduğunu söyleyen Cumhuryetçi senatör şunları söyledi:

“Ben bu konferanstaki birçok kişiden Bitcoin hakkında daha az bilgiye sahibim. Ama her gün öğeniyorum. Her gün uzmanlarla konuşuyorum. Ancak Capitol Hill’de (*Kongre, Senato ve Meclis bölgesi) durum böyle değil. Bunun değişmesi lazım. Son iki senedeki enflasyona bakın. Öğrenmedikleri için biz bu durumdayız. Ben komünist Çin, Bitcoin’i neden sevmiyorsa o yüzden seviyorum. Çünkü sizi kontrol etmek istiyorlar. Paranızı istiyorlar. Bitcoin bu yüzden onları korkutuyor. Çinliler neden sevmiyorsa, Elizabeth Warren da o nedenle sevmiyor… Bitcoin’den korkuyorlar”

Cruz ayrıca senatörü olduğu Teksas’ın da Bitcoin madenciliği için uygun bir yer olduğunu ve gerektiği zaman madencilerin bir tuşa basarak makinelerini kapatıp, gereken enerjiyi eyalete sağlayabilmesinin de çok önemli olduğunu belirtti.

 

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl