Deutsche Bank anketinde Bitcoin için 20 bin dolar korkusu

Almanya ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Deutsche Bank tarafından çok önemli bir anket düzenlendi. Anket, küçük yatırımcı kitlesine yönelik yapılırken katılımcıların 3'te 1'lik bölümünün 2024 sonunda Bitcoin'in 20 bin dolara düşeceğini düşünmesi de dikkat çekti.

Spot ETF’lerin kabul edilmesinin ardından Bitcoin fiyatının nereye gideceği ciddi şekilde tartışılırken, Deutsche Bank da çok önemli bir ankete imza attı. Bankanın küçük yatırımcıya yönelik anketinde ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Katılımcıların yüzde 10’luk kısmı Bitcoin’in senenin geri kalan bölümünde 20 bin ilâ 40 bin dolar arasında kalacağını belirtirken, %25’lik kısım ise 40 bin doların üzerinde yer alacağını düşündüğünü aktardı.

ABD tarafı kötümser

Bölgesel olarak da anketini çeşitlendiren bankanın araştırmasında ABD vatandaşlarının en kötümser kişiler olduğu görüldü. ABD’lilerin büyük kısmı Bitcoin’in 20 bin doların altına düşeceğini söyledi. En büyük kripto paranın 2024 sonunda bu seviyeye gideceğini söyleyenlerin genel oranı ise 3’te 1’di.

Avrupa tarafı ise çok daha iyimser bir bakış açısına sahipti ve çoğunluk 20 bin dolarlık seviyenin görüleceğini düşünmediklerini söyledi.

Dün uzun zaman sonra ilk kez 38 bin dolar seviyesine düşen Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 40 bin dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl