Deutsche Bank: Geleneksel parasal sistemin sonunun başlangıcına şahit oluyor olabiliriz

Son birkaç aydır Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin fiyat dalgalanmaları çok sayıda hükümet, banka ve diğer finansal kurulmarın ilgisini çekti. Bu doğrultuda Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın öncü stratejisti Jim Ried, finansal piyasanın geleceğiyle ilgili olarak çarpıcı yorumlarda bulundu. Ried tarafından kısa bir süre önce yazılmış olan makalede, “günümüzde yaygın olarak kullanılan itibari paranın sonunun başlangıcı”na dikkat çekiliyor. Ried’e göre artık günümüzün ‘istikrarsız’ parasal sisteminin başı, enflasyon gibi unusurlarla dertte. Tecrübeli stratejist, enflasyonun kontrol edilemez hale gelmesi...

Son birkaç aydır Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin fiyat dalgalanmaları çok sayıda hükümet, banka ve diğer finansal kurulmarın ilgisini çekti. Bu doğrultuda Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın öncü stratejisti Jim Ried, finansal piyasanın geleceğiyle ilgili olarak çarpıcı yorumlarda bulundu.

Ried tarafından kısa bir süre önce yazılmış olan makalede, “günümüzde yaygın olarak kullanılan itibari paranın sonunun başlangıcı”na dikkat çekiliyor. Ried’e göre artık günümüzün ‘istikrarsız’ parasal sisteminin başı, enflasyon gibi unusurlarla dertte. Tecrübeli stratejist, enflasyonun kontrol edilemez hale gelmesi durumunda insanların itibari paraya olan inancını kaybedeceğini belirtti. Nitekim Venezuela, Arjantin ve Zimbabwe gibi ülkelerde enflasyon kontrol edilemez noktalarda.

Ried, sözlerinin devamında şunları ifade etti:

“Kripto para birimlerine olan spekülatif ilgi, banknotlara olan inanç kaybını ifade ediyor. Bu para birimleri, muhtemelen bir noktada daha evrensel hale gelerek banknotların rakibi olacaklar.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl