Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Didem Soydan: Bitcoin’e kimsenin inanmadığı zamanda yatırım yaptım

Manken Didem Soydan, BtcTurk'ün Youtube kanalında yayınlanan Kriptometre programına katıldı. Bitcoin'e 4 sene önce yatırım yaptığını belirten Soydan, "O dönem herkes bunun hayal ürünü olduğunu söylüyordu." dedi.

Manken Didem Soydan, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ile beraber BtcTurk’ün Youtube kanalında yayınlanan ve Ebru Baki’nin sunduğu Kriptometre programına konuk oldu.

Aynı zamanda bir Bitcoin yatırımcısı olan Soydan, Bitcoin’e kimsenin inanmadığı zamanda yatırım yaptığını söyledi. Soydan, “Teknolojik olan her şey benim ilgi alanımda. Bitcoin’e bundan 4 sene önce yatırım yaptım. O ilk dalga geçilen, kimsenin inanmadığı yatırımcılarından biri oldum. O yüzden sizden de bir plaket beklemedim değil. Çünkü 4 sene önce bundan bahsettiğimde herkes bunun hayal ürünü olduğunu söylüyordu.” şeklinde konuştu.

Bitcoin ile ilgili bir de anısını paylaşan manken, “Bir gün New York’taydım ve Bitcoin inanılmaz bir patlama yapmış durumdaydı. Yemek yeniyor, masalardaki çocuklar da ‘Hemen kredi çekip Bitcoin’e yatırıyorum, yarın manyak bir para alıyoruz’ şeklinde konuşurlarken ben ‘Aa benim Bitcoin hesabım ne oldu acaba?’ dedim. Masada büyük bir sessizlik… ‘Senin Bitcoin’in mi var?’ dediler. Birkaç sene önce şu kadar miktar yatırım yaptığımı söyledim. Masadakiler havaya zıpladı, ‘Şu an zengin oldun’ diye çığlık atıyorlardı ama bu zenginlik kişiden kişiye değişir, ben bir öğretmen kızıyım.” ifadelerini kullandı.

“Madenciliği bile düşündüm”

Bitcoin dışında XRP ve Litecoin’e de yatırım yaptığını belirten Soydan, zamanında madencilik yapmayı bile düşündüğünü dile getirdi:

“İlk yatırım yaptığımda o kadar çok içine çekilmiştim ki bir odamı boşaltıp oraya makineleri koyup madenciliğe soyunmak istemiştim ama o zaman o yatırımı yapacak param yoktu.”

Öte yandan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise “Didem Hanım belki de bunun çok güzel bir örneği. İnsanlar ikiye ayrılıyor, Bitcoin’i duymuş olanlar ve alanlar ile yakın gelecekte duyup alacak olanlar. Hep aynı şeyi konuşuyoruz. Bitcoin’in özellikleriyle yatırım dünyası üzerinde, hatta gündelik hayatımızda önemli etkileri olacağını düşünüyorum. Zaman zaman bu işleri içindeyken anlamak çok mümkün olmuyor. Yani Youtube sanki hep hayatımızda vardı, Twitter’ın olmadığı bir ortam mı oldu, gibi… İlk çıktığında anlayamıyoruz ama aslında geriye dönüp baktığımızda milyonları peşinden sürükleyen ve hayatımızı değiştiren yerlere doğru gidebiliyor. Bitcoin’in de böyle olacağını düşünüyoruz.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. bcevik Cevapla

    akıllarda tek soru .. ne kadar yatırdın dido ne kadar kazandın ?