Bitcoin cüzdanını kaptırmamak için direnen adam silahla vuruldu

Cüzdanında 10 bin dolarlık Bitcoin olduğu öğrenilen bir Nijeryalı, dört kişinin saldırısına uğradı ve direnince silahla vurularak öldürüldü.

Punchng’ta yer alan habere göre; Nijerya’da Halkın Demokratik Partisi üyesi bir kişi, cep telefonundaki Bitcoin‘lere ulaşmak isteyen 4 kişinin saldırısına uğradı ve önce dövüldü sonra da direndiği için silah vurularak öldürüldü. Saldırganların ise 25 Şubat’ta yakalandığı öğrenildi.

Iroro Wisdom Ovie adındaki iki çocuk babası kurban, Halkın Demokratik Partisi’nin Abraka bölgesi üyesiydi. Ovie, geçen ay, yaşadığı Lucas bölgesinde yakınlarda polis karakolu olmasına rağmen saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti.

Abraka Polis Merkezi’ndeki bir yetkili de saldırganların 25 Şubat tarihinde tutuklandığını doğruladı. Haberde ayrıca, aralarında öldürülen kişinin yakın arkadaşının da bulunduğu 4 kişinin daha şüpheli sıfatıyla göz altında tutulduğu belirtildi.

Kaynağın belirttiğine göre; tutuklananlardan ikisi tarikat karşıtı bir grup üyesi iken bir tanesi de Viking Kardeşliği adlı bir çetenin lideri. Soruşturma kapsamında elde edilen bilgiler ise; kurbanın arkadaşının cüzdandaki 10,000 dolarlık Bitcoin varlığını öğrenip diğer çete üyeleriyle paylaştığını gösteriyor.

Sorgularda yapılan itiraflarda da benzer ifadeler dikkat çekerken soyguncuların 10,000 dolarlık Bitcoin’i çalmak için bu operasyonu planladıkları ancak cüzdanda 400 dolarlık Bitcoin kaldığını görünce de hayal kırıklığına uğradıkları belirtiliyor. Soyguncular, ateş etme sebebi olarak ise Ovie’nin onları teşhis etmeye başlamasını gösterdiler.

Tüm yaşananların ardından ise saldırganlar cep telefonuyla olay yerinden ayrıldılar. Telefonu başka birine sattılar ancak o kişi de güvenlik görevlileriyle temasa geçti ve operasyon bu şekilde başladı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl