Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk’tan Bitcoin açıklamaları: Bitcoin destekçisiyim

elon-musk

Tesla CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, son günlerin popüler uygulaması Clubhouse’da konuştu. Musk, burada Bitcoin ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bilindiği üzere Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter profilindeki biyografi kısmına yalnızca “Bitcoin” yazmıştı. Musk’ın bu adımı, heyecan yaratmış ve fiyatta da kısa sürede 6 bin dolarlık bir etki oluşturmuştu.

Clubhouse’daki konuşmasında Musk’ın Bitcoin’den bahsedip bahsetmeyeceği merak ediliyordu. Ünlü girişimci, Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu belirterek “Bir Bitcoin destekçisiyim. Bitcoin’in geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eğişiğinde olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Musk, yıllar boyu arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna etmeye çalıştığını belirtti. Başarılı isim, ayrıca “En az 8 yıl önce Bitcoin satın almalıydım. Biraz yavaş davrandım.” diyerek partiye geç kaldığını ifade etti.

Dogecoin’den de bahseden Musk, “Zaman zaman Dogecoin ile ilgili şakalar yapıyorum ancak bunlar gerçekten şaka amaçlı.” şeklinde konuştu.

Musk’ın bu açıklamaları yaparken Bitcoin fiyatında da sert hareketlilikler oldu. Sorunun sorulduğu sırada Bitcoin, çok kısa sürede 700 dolara yakın bir artış yaşadı fakat tekrar düştü.

Musk’ın açıklamaları ve diğer önemli gelişmelerin konuşulduğu podcast yayınımızı hemen dinleyin:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun