Bitcoin almak için doğru zaman mı? Derecelendirme şirketinden açıklama

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, fiyatlar 3,000 dolar seviyelerinde gezinirken kripto para almak için doğru zaman olup olmadığını değerlendirdi.

Bitcoin’in fiyatı, Aralık ayındaki 20,000 dolar seviyesinden önemli ölçüde düştü. Fiyat o kadar düştü ki kripto para topluluğundaki birçok kişi bu fiyatları bir kez daha görebileceğimizi düşünmemişti.

2017’deki parabolik boğa koşusunda insanlar satın almak için daha düşük fiyatlar diledi ve adeta yalvardılar. Bitcoin’in fiyatı 3,400 dolarda seyrettiğinden dolayı dilekleri gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Bitcoin için dip tahminleri

Halen devam eden 2018 ayı piyasasının tamamı boyunca kripto para topluluğu üyeleri hemen hemen her yerde Bitcoin‘in fiyat tabanı için tahmin yürüttüler. Twitter ve Youtube’daki kripto para influencer’larından Reddit’teki kullanıcılara, troll’lere ve televizyonlardaki saygın yüksek net değerli bireylere kadar birçok insan fiyat, şimdiki seviyenin yüzde 50 üzerinde olduğu zamanlarda Bitcoin için dip çağrısı yaptılar.

Ancak birçoğu yanıldı. Bitcoin’in fiyatı temel destek seviyeleri arasında kırılmaya ve yeni düşüşler görmeye devam ederken bu tahminlere merhamet göstermiyor. Peki fiyat gerçekten ne kadar düşebilir?

Martin Weiss ve WeissCryptoRatings’in araştırmacılarından oluşan ekip, kısa bir süre önce Bitcoin için potansiyel fiyat tabanını ölçtü. Şirketin resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet’te görüldüğü üzere Weiss Ratings, 3,000 dolara doğru düştüğünden dolayı Bitcoin almak için harika bir zaman olduğuna inanıyorlar.

Weiss Ratings, dünya çapında yatırımcılara ve trader’lara araştırma, veri ve analiz sağlayan, iyi bilenen bir araştırma şirketi. ETF’ler, yatırım fonları, bankaları, kredi sendikaları, sigorta şirketlerinin yanı sıra son zamanlarda kripto paraları da inceliyorlar. Şirket yatırımcılara 46 yıllık tecrübesi ile yatırım ve ticaret sektöründe çeşitli finansal varlıkları derecelendiriyor.

Bir sonraki boğa koşusunu ne tetikleyecek?

Bu arada yakın zaman önce Weiss Ratings’in kurucusu Martin Weiss ile Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) alanında saygın bir eğitimci ve Weiss Ratings’de lider analist olan Dr. Bruce Ng arasındaki tartışmada bir sonraki boğa koşusunu başlatabilecek gelişmeler konuşuldu.

NG, Bakkt’ın açılışının bir sonraki boğa koşusunu başlatabilecek bir kurumsal sermaye akışı getireceğine inanıyor:

“Bakkt’ın büyük kurumların kripto para satın almaları için baraj kapaklarını açmayacağı bir senaryo hayal etmek zor. Ve sonuçlar potansiyel olarak geniş kapsamlı.”

Daha sonra Bakkt gibi projelerin kripto para piyasasının olgunlaşması üzerinde önemli etkiler yaratabileceğini ve daha fazla kurum ile yatırımcı için cazip bir piyasa oluşturacağını açıkladı:

“Bakkt gibi projeler daha önce gördüklerimizden farklı olarak likidite, istikrar ve genel kripto boyutunu artırabilir ve çok trilyon dolarlık bir küresel piyasa yaratmaya yardımcı olabilir.”

Haber: Invest in Blockchain

→ ANALİST: BITCOIN’İN FİYATI DAHA DA KÖTÜ BİR HAL ALABİLİR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl