Dolar güçlenirken kripto paralar son iki ayın en büyük düşüşünü yaşıyor

Dolar endeksi sıçrama gösterirken kripto paralar, Haziran ortalarından bu yana görülmemiş bir düşüş yaşadı.

bitcoin

Kripto paralar, hafta ortasında önemli düşüşler yaşadı. Bitcoin ve piyasanın geri kalanı, Haziran ayının ortalarından bu yana en büyük düşüşünü kaydediyor.

Bitcoin, Ether, XRP ve Bitcoin Cash gibi büyük kripto paraları izleyen Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, Çarşamba günü yüzde 6.5 geriledi. Bu seviyede bir gerileme en son 11 Haziran’da yaşanmıştı.

Kripto paralardaki bu düşüşün altında ne yatıyor? Konuyla ilgili Bloomberg’e bir demeç veren Quantum Economics’in kurucusu ve analist Mati Greenspan’a göre, kripto paralardaki aşağı yönlü hareketlilik kısmen doların güçlenmesine atfedilebilir. Greenspan, “Diğer herhangi bir emtia gibi, Bitcoin de dolar ile bir şekilde ters oranlıdır.” diyor. Analist, son zamanlarda dolardaki zayıflığın Bitcoin ve benzer para birimlerinde yukarı yönlü hareketlilik yarattığını da ekledi.

Dünü 92.32 seviyesinde kapatan ABD Dolar Endeksi, bugün 93’ün üzerine çıktı. Aynı şekilde Euro/Dolar paritesi de 1.195 seviyesinden 1.183 seviyesine indi.

11 bin 574 dolara kadar çekilen Bitcoin, daha sonra bir miktar sıçrama gösterdi ve haberin yayına girdiği dakikalarda 11 bin 758 dolardan alınıp satılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. ÖMER YILMAZ Yanıtla

    kripto yazarları herşeylerini BİTCOİN üzerinden konuşurlar heryerde onun resmi onun ismi düşük haberi verince KRİPTO PARA ismi kullanılmış aslı şöyle olacaktı?( DOLAR GÜÇLENİRKEN BİTCOİN EN BÜYÜK DÜŞÜŞÜNÜ YAŞIYOR)