Şant Manukyan’dan Bitcoin ve Dolar/TL yorumu

Ekonomist Şant Manukyan, Bitcoin ve Dolar/TL'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Manukyan, Bitcoin'de 9800'den önce bir düzeltme veya biraz daha gidiş geliş hareketi beklediğini, dolarda ise 6.18'e doğru bir hamlenin son derece olası olduğunu söyledi.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, en büyük kripto para Bitcoin’i ve Türk Lirası’nı değerlendirdi.

Manukyan, bu sabah İş Yatırım’ın Youtube kanalında paylaştığı değerlendirmesinde “Bitcoin tarafında söylenecek fazla bir şey yok. ETF’nin kabul edilme ihtimalinin zayıf olduğunu zaten söylemiştim, dolayısıyla çok da şaşırtıcı bir hareket olmadı. Bence ötelenen bir ETF hikayesi önünde sonunda ETF’nin kabul göreceğini gösteriyor. Yani kestirilip atılmıyor. Bitcoin’e baktığımızda bir zayıflık görüyoruz. Kesinlikle demiyorum ama muhtemelen 8300 kırılmadan önce aşağıya doğru bir düzeltme veya biraz daha gidiş geliş hareketi yapacaktır. Ardından 9800’leri de göreceğimizi düşünüyorum. Bu nedenle gelecek olan satış muhtemelen alım fırsatı olacak fakat şu an için beklemekte fayda görüyorum.” dedi.

Ekonomist, Dolar/TL’ye ilişkin ise şu yorumu yaptı:

“Teknik olarak baktığımızda 5.85 kırılmadığı sürece aşağı yönlü bir hareketten bahsetmemiz mümkün değil. 6.18’lere doğru da bir hareket yaşamamız bence son derece olası şu anda ama asıl önemli olan 6.20’lerin aşılıp aşılmayacağı. Aşağı tarafta 5.85’i ana destek olarak görüyorum. 5.96-5.97 ise biraz daha kısa vadeli destek. Buranın kırılması en azından yukarı momentumun kırıldığı anlamına gelir. 5.85 kırılırsa o zaman dolar tarafında ayrı bir döneme girdiğimizi söylemek mümkün olur fakat şu anda bunu tartışmak için bence çok erken.”

Bitcoin, kripto para borsası Bitstamp üzerinde TSİ 23.30 itibari ile 7800 dolardan işlem görüyor. Dolar/TL kuru ise aynı sıralarda 6.10 seviyesinde.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl