“Bitcoin döndüğünde, FOMO her zamankinden büyük olacak”

Kripto para odaklı serbest yatırım fonu Altana Digital Currency Fund'un kurucu ortağı Alistair Milne, Bitcoin geri döndüğünde fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO) her zamankinden büyük olacağını iddia etti.

Kripto para odaklı serbest yatırım fonu Altana Digital Currency Fund’un Baş Yatırım Sorumlusu ve Kurucu Ortağı Alistair Milne, Bitcoin‘in yükselişe geçeceğine hala inandığını söyledi ve niçin böyle düşündüğünü açıkladı.

Altana Wealth Ltd, bir varlık yönetimi şirketi. 2009 yılının Nisan ayında Lee Robinson tarafından kurulan ödüllü varlık yöneticisi, şu anda kripto para odaklı iki fon sunuyor: Altana Digital Currency Fund (ADC) ve Altana Cryptocurrency Trade Finance (ACTF).

Milne, tweet dizisine şirketinin 2014 yılından beri Bitcoin’i bir ‘asimetrik yatırım fırsatı’ olarak gördüğünü söyleyip bunun ne anlama geldiğini açıklayarak başladı.

Daha sonra Bitcoin’in bu asimetrik niteliğinin tıpkı ADCF’nin Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığında olduğu gibi bugün de geçerli kaldığını, bunun Bitcoin’in fiyatının kolayca düşebileceği ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceği anlamına geldiğini belirtti.

Ardından Bitcoin yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında neden satış yapmayacağını açıkladı:

“Bitcoin’in en yüksek fiyatına ulaşma ve geçmeme olasılığı çok düşük görünüyor. Her benimseme dalgası, öncekinden mertebe hesabıyla daha büyüktür. HODL’cıların (Bitcoin’i elinde tutarak satmayanlar) fiyat beklentileri katlanarak artıyor. Sıradaki 19,000 dolarda satmayacağım.”

‘100 milyon insanın Bitcoin aldığını hayal edin’

Milne, sözlerinin devamında Bitcoin farkındalığının geniş bir halk kitlesine yayılmış olmasından ötürü, Bitcoin’in sıradaki geri dönüşünde fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO) çok sayıda bireysel yatırımcının Bitcoin satın almasına yol açacağını ifade etti.

Milne, “Bitcoin, ana akım farkındalığa ulaştı. Neredeyse herkes onu duydu ve bir kez daha ölmediğini kanıtladığında FOMO her zamankinden daha büyük olacak. 100 milyon insanın satın aldığını hayal edin. Kurumsal paranın katılımını sağlamadaki ilerlemeden bahsetmiyorum bile.” dedi.

Milne son olarak bundan yaklaşık 100 yıl sonra hala hayatta olacağından emin olduğu tek kripto paranın Bitcoin olduğunu söyledi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl