Zhao Dong: Bitcoin’de gerçek kış 2019’da gelmeli

Bitcoin'in erken yatırımcısı ve bir Bitfinex hissedarı olan Çinli spekülatör Zhao Dong, 29 Mart'ta gerçekleşen Çin'deki bir konuşmasında Bitcoin'in geleceğine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bitcoin’in erken yatırımcısı ve bir Bitfinex hissedarı olan Çinli spekülatör Zhao Dong, 29 Mart’ta gerçekleşen Çin’deki bir konuşmasında Bitcoin‘in geleceğine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Dong, Bitcoin’in tarih boyunca dört yıllık bir döngüsü olduğunu ve madencilik ödülünün her dört yılda bir yarıya indirilmesinin anahtar değişim noktası olabileceğini söyledi. Dong, sözlerinin devamında, ‘2012’de Bitcoin’de madencilik ödülü ilk kez yarıya indirildi ve takip eden 2013’ün Bitcoin için bir yaz mevsimi olduğunu düşünürsek 2014 sonbahar ve 2015 de kış mevsimidir. Bitcoin’de madencilik ödülünün yarıya indirilmesi olayı, ikinci kez 2016 yılında gerçekleşti. Bu aynı zamanda yeni boğa piyasasının başlangıcında bir dönüm noktası oldu. 2017 yılında Bitcoin, 2013 yılındaki gibi bir yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2017’nin Bitcoin için bir yaz mevsimi olduğunu söylersek sonbahar bu sene olmalı ve gelecek sene de kış gelmelidir.” dedi.

Zhao Dong

‘Kısa vadede değil ama uzun vadede 1 milyon dolara çıkabilir’

Dong ayrıca Bitcoin’in kısa vadede 1 milyon ABD Doları’na çıkmayacağını, hatta 1000$’ın bile altına düşebileceğini belirterek, “Ancak uzun vadede -belki 10, 20 ya da 50 yıl- kesinlikle 1 milyon ABD Doları’na çıkabilecektir.” şeklinde konuştu.

Dong, kripto para dünyasındaki şöhreti ve servetini kolay kazanmadı. 2014 yılında Bitfinex‘teki marj pozisyonu tasfiye edildiğinde bir günde 9 bin BTC kaybetti. Bu onu derin bir depresyona soktu ve hatta intihar etmeyi bile düşündü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl