Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Soros fonu yöneticisi: Bitcoin dönüm noktasında

Kurucusunun dünyaca ünlü iş insanı ve fon yöneticisi George Soros olduğu Soros Fund Management’ın CIO’su Dawn Fitzpatrick, Bitcoin’in bir dönüm noktasında olduğunu söyledi.

Bloomberg’in bir programına katılan Fitzpatrick, ABD ekonomisinin mevcut durumunun en büyük kripto para için dönüm noktası durumu yarattığını belirtti. Soros CIO’su ayrıca Bitcoin’in altını da yavaş yavaş geride bırakmaya başladığı yorumunu yaptı.

“Soros Fund Management da yatırım yapıyor”

Kripto paraların etrafında bulunan altyapıyı ilgi çekici bulduğunu söyleyen Fitzpatrick ayrıca Soros Fon Yönetimi’nin de kripto para yatırımlarının olduğu bilgisini verdi.

Şu anda dünyadaki finansal durumun Bitcoin için bir dönüm noktası olduğunu da söyleyen Soros CIO’su, bunun nedenini ise artık kendi fonlarını yöneten bir kitlenin oluşmaya başlaması ve Wall Street ile hükumetlerin artık onu ciddiye alması olarak gösterdi.

“Bir yan unsur olarak kalabilirdi”

Pandemi ve mevcut ekonomik kriz olmasaydı Bitcoin’in bir yan unsur veya ikincil bir varlık olarak kalabileceğini ancak ABD dolarının arzının geçen seneden bu yana yüzde 25 arttığını belirten Fitzpatrick, Bitcoin’de ise sabit bir arzın olması ve her dört yılda bir çıkarılan BTC sayısının azalmasının önemine değindi ve “Fiat paraların zamanla değerini yitireceği konusunda gerçek bir korku var” dedi.

“Altın eskisi gibi değil”

Bitcoin’i bir para olarak değil, saklanması ve transfer edilmesi kolay bir emtia olarak gördüğünü söyleyen CIO, bunu çok ilginç bulduğunu, hatta artık altının da eskisi gibi bir enflasyona karşı korunma aracı gibi görünmediğini belirtti.

Fitzpatrick, kişisel Bitcoin yatırımı olup olmadığı konusunda ise cevap vermek istemedi.

“CBDC’ler Bitcoin’i istikrarsızlaştıramaz”

Merkez Bankası Dijital Paraları’nın (CBDC’ler) beklenenden kısa süre içerisinde hayatımıza dahil olacağını ve ekonomilere enjekte edileceğini söyleyen Soros CIO’su, Çin’in bu anlamda ilk adım atan ülkelerden biri olduğunu ve CBDC’lerini küresel anlamda da kullanacağını belirtti:

“Bu durumun Bitcoin için bir dezavantaj olacağını düşünüyorum ancak uzun vadede Çin elektronik ödeme sistemi ya da CBDC’ler Bitcoin’e kalıcı bir zarar veremeyecektir, onu istikrarsızlaştıramayacaktır”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl