Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Twitter’ın Bitcoin destekçisi CEO’sundan koronavirüsle mücadeleye devasa bağış

Twitter'ın Bitcoin destekçisi CEO'su Jack Dorsey, servetinin yaklaşık üçte birine karşılık gelen 1 milyar doları koronavirüsle mücadeleye adadı.

Twitter’ın kurucu ortağı ve Square’ın kurucusu ve her iki şirketin CEO’su olan Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, servetinin üçte birini Kovid-19 ile mücadeleye bağışladığını açıkladı.

Dorsey, servetinin yüzde 28’ine denk gelen 1 milyar doları koronavirüs ile mücadeleye odaklanan Start Small LLC fonuna aktardığını duyurdu.

Twitter CEO’su, “Vakıf, bu salgın ortadan kalktıktan sonra şeffaf bir şekilde izlenebilecek para hareketleri ile kız çocuklarının sağlığı, eğitimi ve evrensel temel gelire odaklanacak.” ifadelerini kullandı.

Dorsey, bu bağışı finansal hizmetler sunan Square’daki hisselerini kullanarak yaptı.

Dorsey, ayrıca “Umarım bu başkalarına benzer bir şey yapmaları için ilham verir. Hayat çok kısa, bugün insanlara yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapalım.” dedi.

Bitcoin’in büyük bir destekçisi

Dorsey, Bitcoin’in en ateşli destekçilerinden biri. Başarılı girişimci, Square bünyesinde de sadece Bitcoin için çalışan 6-7 geliştirici barındırıyor. Yakın zaman önce Twitter’a Bitcoin emojisini dahil eden Dorsey, Bitcoin’in gelecekte internetin para birimi olacağına inanıyor. Geçen sene yaptığı bir açıklamada da her hafta belirli bir miktar Bitcoin satın aldığını söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl