‘Kriptoda dot-com’da bile olmayan, hiç görmediğimiz bir şey var’

eToro'nun kurucusu Yoni Assia, kripto paralara şu anda yatırım yapmanın 10 yıl önce internete yapılan yatırım kadar iyi olduğunu, blockchain teknolojisinin internet kadar dönüştürücü olabileceğini iddia etti ve "Kriptodaki ölçek daha önce hiç görülmedi, dot-com'da bile olmadı" dedi.

Dünyanın dört bir yanında son 18 ay içinde ortaya çıkan kripto para girişimleri, hisse senedi ticaretini oylamadan yazılım şirketleri kurmaya kadar her şeyin kurallarını yeniden yazacaklarını umarak milyarlarca dolar artırdı. Yılın başından bu yana ICO’lar aracılığıyla 9 milyar doların üzerinde fon elde edildi.

Bununla birlikte birçok kripto para savunucusu, bu projelerin çoğunun başarısız olmasını bekliyor.

13 yaşından beri borsa tacirliği yapan sosyal ticaret platformu eToro’nun kurucusu ve CEO’su Yoni Assia, Business Insider’a yaptığı açıklamada, “%95’inden hiçbir şey olmayacak çünkü bu girişim finansmanı.” dedi.

‘Kriptoda olan dot-com’da bile yoktu’

Assia, sözlerinin devamında, “Burada daha önce hiç görmediğimiz bir şey var, dot-com balonunda bile yoktu: Eğer harika bir fikriniz varsa ve bir tanıtım yazısı hazırlarsanız hızlıca 100 bin milyoner bunu okuyabilir ve ‘hmm, bu gerçekten iyi bir fikir’ diyebilir. 1000 tanesi 10 bin dolar koysa -bu 100 bin için çok para değil- ICO’nuz için tam 10 milyon dolar kazanırsınız. Bu ölçek daha önce hiç olmadı.” şeklinde konuştu.

eToro’nun kurucusu ve CEO’su Yoni Assia

’10 yıl önce internete yatırım yapmak gibi’

Assia, kripto paralara şu anda yatırım yapmanın 10 yıl önce internete yapılan yatırım kadar iyi olduğunu ve blockchain teknolojisinin internet kadar dönüştürücü olabileceğini iddia etti ve “Tesla yüzde 2000, Google yüzde 1000, Facebook yüzde 1000 getiri sağladı.” dedi.

‘Şu anda kripto para satmak 2001’de Apple hisselerini satmaya benzer’

Bitcoin ve Ethereum‘a yatırım yapan Assia, “Uzun vadeli görüşüm, şu anda kripto para satmak, 2001’de yılında Apple hisselerini satmak gibi. Bunu yapman gerekiyorsa yaparsın, yapman gerekmiyorsa yapmak zorunda değilsin. Bu benim kişisel görüşüm. Herkes kendisi için doğru olan kararı vermek zorunda.” ifadelerini kullandı.

→ ‘BITCOIN KURESEL REZERV PARA OLABİLİR’

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl