Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kanadalı şirket ‘double-spend’ söylentisi nedeniyle tüm Bitcoin’lerini sattı

Kanada merkezli teknoloji şirketi NexTech AR Solutions Corp, sahip olduğu yaklaşık 130 BTC’yi 200 bin dolar kâr ile sattığını açıkladı.

NexTech AR Solutions CEO’su Evan Gappelberg, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Geçmişte Bitcoin’e yaptığımız yatırım, sermaye çeşitlendirme stratejimizin bir parçasıydı. Bu satış, altının dijital versiyonu olarak görülen Bitcoin’de potansiyel olarak bir şeylerin değiştiğini fark etmemizin bir yansıması. Bitcoin’de ‘çift harcama’ adı verilen kritik bir kusurun oluşmuş olabileceği ile ilgili haberler ortaya çıktı ve bu doğruysa, sisteme olan inancı baltalayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şirket, geçtiğimiz Aralık ayında 2 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurmuş, Ocak ayı başlarında daha fazla ekleme yapmıştı. 4 Ocak’ta yapılan açıklamada şirketin 4 milyon dolar değerinde 130.187 BTC sahibi olduğu belirtilmişti.

Gerçek olmayan ‘double-spend’, yani çift harcama söylentileri, son iki gündür piyasada satışla karşılandı ve Bitcoin fiyatı, bugün 28 bin 800 dolara kadar geri çekilme yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 21.30’da 32 bin 600 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl