Hisselerden çıkış yapan milyarder, Bitcoin’e büyük oynuyor

Geleneksel piyasalardan çıkış yaptığını açıklayan Tim Draper, geçen yıl boyunca Bitcoin ve kripto para varlığını artırdığını söyledi.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmaları için önemli bir giriş kapısı olan Grayscale Bitcoin Investment Trust’ta (GBTC) spot piyasaya göre Bitcoin’in fiyat primi son dönemlerde büyüdü. Şu anda her bir GBTC hissesi, 10.15 dolardan işlem görüyor ve bu tam bir BTC için yaklaşık 10 bin dolar ödendiği anlamına geliyor. Bu prim oranları, özellikle Şubat ayında çok daha yüksekti ve GBTC hisseleri, 13.68 dolara kadar çıkmıştı. Mart itibari ile yüzde 13’e düşen spot piyasa ile fiyat farkı, Ocak ayında yüzde 7 civarındayken Şubat’ta ise yüzde 30’a tırmanmıştı. Bu durum özellikle Şubat ayında kurumsal yatırımcıların Bitcoin biriktirdiğine işaret ediyor.

Öte yandan Twitter, Tesla ve daha birçok önemli teknoloji şirketlerine erken dönemde yaptığı yatırımla adından söz ettiren milyarder yatırımcı Tim Draper, geçtiğimiz günlerde dikkat çekici bir açıklama yaptı. CNBC’ye konuşan Draper, yaklaşık altı ay önce hisse senedi piyasalarından elini eteğini çektiğini ve geçen yıl boyunca Bitcoin ile kripto para varlıklarını önemli ölçüde artırdığını söyledi.

Draper, “Yaklaşık altı aydır piyasanın dışındayım. Varlıklarımın çoğunu Bitcoin ve kripto paralara taşıdım.” dedi ve Bitcoin’in şu anda bir tür güvenli liman olduğunu ifade etti.

Draper, sözlerinin devamında lider kripto paranın 2022’de ya da 2023 yılının başlarında 250 bin dolara vuracağını ileri sürdü. Daha önce de bu tahminini dile getiren milyarder, tahmininin arkasında durduğunu vurguladı. Servetinin yüzde kaçının Bitcoin’de olduğunu açıklamak istemeyen Draper, bu soruyu “çok miktarda” diyerek yanıtladı.

Şu anda Bitcoin ile işlem yapmanın çok kolay olmadığını ama önünde sonunda olacağını söyleyen Draper, “Ve daha sonra insanlar kendilerine ‘Kredi kartımla her işlem yaptığımda yüzde 2.5-4’ünü bankalara ödemek ister miyim ya da açık, şeffaf, küresel ve herhangi bir politik güce bağlı olmayan bir para birimi mi isterim?’ diye soracaklar. Bu noktada insanlar bu geçişi yapacaklar ve büyük kazanan Bitcoin olacak.” şeklinde konuştu.

Aragon’a milyon dolarlık yatırım

Bu arada Draper’ın yakın zaman önce Blockchain projesi Aragon’a yatırım yaptığı ve 1 milyon ANT token’ı satın aldığı ortaya çıkmıştı. Haberin ardından ANT’nin fiyatı çift haneli yükseliş yakalarken Draper, aynı zamanda projenin yönetim kuruluna danışman olarak katılım sağlamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl