Tim Draper kendinden emin: Bitcoin, 2022’ye kadar 250 bin dolar olacak

Silikon Vadisi efsanesi ünlü yatırımcı Tim Draper, 12 Nisan'da yaptığı bir konuşmada, Bitcoin'in 2022 yılına kadar 250 bin dolara yükseleceğini düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in, dünden bu yana 1300$ kadar artış görmesi, önümüzdeki yıllar için yeni yükseliş öngörülerini de beraberinde getirdi. Silikon Vadisi efsanesi ünlü yatırımcı Tim Draper, 12 Nisan’da yaptığı bir konuşmada, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 250 bin dolara yükseleceğini düşündüğünü söyledi.

Kendi üniversitesi Draper Üniversitesi’nde düzenlenen bir Blockchain etkinliğinde konuşan milyarder yatırımcı, dinleyicilere çok yüksek rakamların gerçekleşeceğine inanmalarını söyledi.

“Bitcoin’in 2022’ye kadar 250 bin dolar olacağını düşünüyorum.” diyen Draper, sözlerine şöyle devam etti:

“Buna inanın, bu olacak – onlar deli olduğunuzu düşünecekler ama inanın, oluyor, harika olacak!”

Draper’ın sözleri orta vadede doğru çıkabilir. 2014 yılında Bitcoin fiyatlarının 320 dolardan daha az olduğu zamanlarda 2017 yılında 10 bin doları aşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti.

En az 30 bin BTC’si var

Skype ve Tesla gibi şirketlere geçmişte yatırım yapan Draper, önde gelen risk sermayesi şirketleri Draper Associates ve DFJ’nin kurucu ortağı. 2014 yılında 30 bin Bitcoin alan ünlü milyarder, geçtiğimiz yılın Aralık ayında tüm coin’lerini hala elinde tuttuğunu söylemişti.

Bu aralar bir başka tahmin de Wall Street analisti Tom Lee’den geldi. Lee, Bitcoin yeniden 8 bin dolar zirvesini görmesinin ardından bir kez daha yıl sonuna kadar 25 bin dolar olacağı tahminini tekrarladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl