Bitcoin’in durağı neresi olacak? Wall Street yatırımcıları cevapladı

Bloomberg haberine göre, çoğu yatırımcı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para şirketlerine karşı son eylemlerini desteklerken bu tutumları bu tür varlıklar için olumlu bir gösterge olarak görüyor.

Yatırımcılar SEC’nin kripto para şirketlerine karşı baskısının bir yükseliş işareti olduğuna inanıyor.

Buna neden olarak “daha fazla yaptırım eyleminin ardından” kriptoya yatırım yapmayı tercih etmelerini gösteriyorlar. Bu bağlamda, pek çok yatırımcı artık Bitcoin için temmuz ayındakinden farklı beklentilere sahip. Artık Bitcoin’in 17 bin 600 dolar seviyesinin üzerinde kalacağını, belki de en azından 2022 sonuna kadar 25 bin dolara kadar ulaşacağını tahmin ediyorlar.

SEC’nin kriptodaki cadı avı olumlu görülüyor

En son yapılan MLIV Pulse anketine göre, yatırımcılar SEC’in kripto para piyasası oyuncularına karşı aldığı son yasal önlemleri kripto para sektörü için genel olarak olumlu karşılıyor. Ankete katılan 564 kişinin yaklaşık yüzde 60’ı bu ifadeye katıldıklarını belirtti. Menkul Kıymetler Komisyonu, yakın zamanda her ikisi de iflas başvurusunda bulunan kripto kredi platformları Three Arrows Capital ile Celsius Network ve NFT koleksiyonu Bored Ape’nin arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ı inceledi. Ankete katılanlardan biri olan TIAA Bank Dünya Piyasaları Başkanı Chris Gaffney, bu soruşturmaların iyi olduğunu düşündüğünü, çünkü kripto para piyasasında daha fazla düzenleme yapılmasının onu “Vahşi Batı” olmaktan çıkarıp geleneksel bir yatırım aracı haline getireceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Google ve Microsoft, Bitcoin’de düşüş getirdi

Bitcoin duyarlılığı temmuz ayına göre iyileşiyor

Yatırımcılardaki bu olumlu beklenti dalgası Bitcoin’e kadar uzandı. Ankete katılan yatırımcıların çoğunluğu Bitcoin’in fiyatı konusunda temmuz ayına kıyasla daha iyimser görünüyor. Önde gelen kripto paranın 2022 sonuna kadar 17 bin 600 ila 25 bin dolar arasındaki dar bir bantta işlem göreceğini öngörüyorlar. Temmuz ayında bunun aksine BTC’nin 30 bin dolar seviyesine tırmanmadan önce 10 bin doların altına düşeceği beklentileri vardı.

Öte yandan Bloomberg, bu son ankette yaz aylarına kıyasla daha fazla seçeneğe sahip olduklarına da dikkat çekiyor. Bitcoin, bu yıl yaklaşık yüzde 60 düşüş göstermesine rağmen, bir önceki anketin yapıldığı temmuz ayından bu yana 18 bin 171 ila 25 bin 203 dolar arasında işlem gördü.

Yüzde 43’ü 12 ay içinde kriptoya büyük pay ayıracak

Bitcoin, mart ayından beri, S&P 500 endeksi ile güçlü bir korelasyon gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 42’si önümüzdeki yıl boyunca Bitcoin’in teknoloji hisseleriyle bağlantı kurmaya devam edeceğini tahmin ettiklerini belirtti. Katılımcıların yüzde 43’ü önümüzdeki 12 ay içinde paralarının daha büyük bir kısmını kripto paralara ve ilgili varlıklara yatırmayı planlıyor.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl